Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 2158
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: runfixe » 06 mar 2017, 14:48

2009

Dyscypliny letnie

Złoto:

1. Lekkoatletyka - Anna Rogowska - skok o tyczce kobiet
2. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem kobiet
3. Wioślarstwo - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol - czwórka podwójna mężczyzn
4. Wioślarstwo - Magdalena Fularczyk, Julia Michalska - dwójka podwójna kobiet
5. Podnoszenie ciężarów - Marcin Dołęga - 105 kg mężczyzn

Srebro:

6. Lekkoatletyka - Monika Pyrek - skok o tyczce kobiet
7. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem mężczyzn
8. Lekkoatletyka - Tomasz Majewski - pchnięcie kulą mężczyzn
9. Lekkoatletyka - Szymon Ziółkowski - rzut młotem mężczyzn
10. Pływanie - Paweł Korzeniowski - 200 m stylem motylkowym
11. Wioślarstwo - Magdalena Kemnitz, Agnieszka Renc - dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
12. Kajakarstwo - Marta Walczykiewicz - K 1 200m kobiet
13. Szermierka - Danuta Dmowska, Małgorzata Bereza, Magdalena Piekarska, Ewa Nelip - szpada drużynowo kobiet

Brąz:

14. Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek - skok wzwyż mężczyzn
15. Lekkoatletyka - Kamila Chudzik - sidmiobój kobiet
16. Wioślarstwo - Łukasz Pawłowski, Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys, Paweł Rańda - czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn
17. Piłka ręczna - drużyna mężczyzn

Liczba dyscyplin: 7

Dyscypliny zimowe

Złoto:

1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 15 km bieg łączony kobiet
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem dowolnym kobiet


Brąz:

1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 10 km stylem klasycznym kobiet
2. Snowboard - Paulina Ligocka - halfpipe kobiet
2010 Dyscypliny letnie
Złoto:
1. Żeglarstwo - Piotr Myszka - klasa RS:X
2. Kolarstwo MTB - Maja Włoszczowska - wyścig ze startu wspólnego kobiet
3. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - kat. do 85 kg mężczyzn
4. Podnoszenie ciężarów - Marcin Dołęga - kat. do 105 kg mężczyzn

Srebro:
5. Szermierka - floret drużynowy pań (Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało)

Brąz:
6. Kajakarstwo - K4-500m pań (Karolina Naja, Aneta Konieczna, Sandra Pawełczak, Magdalena Krukowska)
7. Kajakarstwo - K1-200m panów (Piotr Siemionowski)
8. Boks - 60 kg (Karolina Graczyk)
9. Wioślarstwo - Julia Michalska/Magda Fularczyk (dwójka podwójna kobiet)

Liczba dyscyplin: 7
2011 Dyscypliny letnie
Złoto:
1. Kajakarstwo - Piotr Siemionowski K1-200
2. Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski - skok o tyczce

Srebro:
2. Pływanie - Konrad Czerniak - 100m delfinem
3. Kajakarstwo - Marta Walczykiewicz - K1 200
4. Kolarstwo MTB - Maja Włoszczowska - wyścig ze startu wspólnego
5. Żeglarstwo - Piotr Myszka - RSX
6. Żeglarstwo - Zofia Noceti-Klepacka - RSX
7. Zapasy - Damian Janikowski - styl klasyczny kat 84 kg
8. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - K1

Brąz
9. Kajakarstwo - Beata Mikołajczyk/Aneta Konieczna - K2-500m
10. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - 85kg

Liczba dyscyplin: 8

Dyscypliny Zimowe:
Srebro:
1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 15 km bieg łączony kobiet
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 10 km stylem klasycznym kobiet

Brąz:
3. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem dowolnym kobiet
4. Skoki Narciarskie - Adam Małysz - skocznia normalna
2012 Dyscypliny letnie
Brąz
1. Boks - Karolina Michalczuk - 51kg

Dyscypliny zimowe

Brąz:
1. Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska - bieg drużynowy kobiet

2013 Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Paweł Fajdek - rzut młotem

Srebro
2. Pływanie - Paweł Korzeniowski - 200 m mot.
3. Pływanie - Radosław Kawęcki - 200 m. grzb.
4. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem
5. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem
6. Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska - wyścig ze startu wspólnego kobiet
7. Kajakarstwo - Marta Walczykiewicz - K-1 200m

Brąz
8. Pływanie - Konrad Czerniak - 100 m mot.
9. Wioślarstwo - Sylwia Lewandowska, Joanna Leszczyńska, Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - W4x
10. Kajakarstwo - Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - K-2 500m
11. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - K-1
12. Podnoszenie ciężarów - Bartłomiej Bonk - kat. <105 kg

Liczba dyscyplin: 7


Dyscypliny zimowe


Złoto:
1. Skoki narciarskie - Kamil Stoch - skocznia duża

Srebro:
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem klasycznym kobiet
3. Biathlon - Krystyna Pałka - bieg na dochodzenie 10 km kobiet
4. Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska - bieg drużynowy kobiet

Brąz:
5. Biathlon - Monika Hojnisz - bieg ze startu wspólnego 12,5 km kobiet
6. Skoki narciarskie - Macij Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch - drużynowo
7. Łyżwiarstwo szybkie - Zbigniew Bródka, Konrad Niedżwiedzki, Jan Szymański - bieg drużynowy mężczyzn
2014 Dyscypliny letnie
Złoto:
1. Drużyna siatkarzy
2. Kolarstwo - start wspólny - Michał Kwiatkowski

Srebro:
3. Kajakarstwo - K-4 kobiet - Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Marta Walczykiewicz
4. Kajakarstwo - K-1 200m - Marta Walczykiewicz
5. Wioślarstwo - W2x - Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj
6. Zapasy - 48kg - Iwona Matkowska
7. Żeglarstwo - RS:X - Przemysław Miarczyński

Brąz:
8. Kajakarstwo - K-2 kobiet - Karolina Naja, Beata Mikołajczyk
9. Judo - 70kg - Katarzyna Kłys
10. Wioślarstwo - M8+ - (Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski)


Liczba dyscyplin: 7

2015
Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem
2. Lekkoatletyka - Paweł Fajdek - rzut młotem
3. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem

Srebro:
4. Lekkoatletyka - Adam Kszczot - 800m
5. Pływanie - Radosław Kawęcki - 200m st. grzbietowym
6. Kajakarstwo - Marta Walczykiewicz - K1 200m
7. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - K-1
8. Kajakarstwo - Piotr Kuleta/Marcin Grzybowski - C-2 1000m

Brąz:

9. Drużyna piłkarzy ręcznych
10. Lekkoatletyka - Wojciech Nowicki - rzut młotem
11. Lekkoatletyka - Piotr Lisek - skok o tyczce
12. Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski - skok o tyczce
13. Lekkoatletyka - Robert Urbanek - rzut dyskiem
14. Pływanie - Jan Świtkowski - 200m st. motylkowym

Liczba dyscyplin: 5

Dyscypliny zimowe

Srebro:
1. Biathlon - Weronika Nowakowska - sprint 7,5 km kobiet

Brąz:
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec - sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
3. Skoki narciarskie - Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch - drużynowo
4. Biathlon - Weronika Nowakowska - bieg na dochodzenie 10 km kobiet
2016 Złoto:
1. Żeglarstwo - Piotr Myszka - RS:X
2. Żeglarstwo - Małgorzata Białecka - RS:X

*Pogrubieni zostali zdobywcy medali na kolejnych IO

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 2158
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: runfixe » 06 mar 2017, 15:16

Proszę poprawcie mnie jakbyście wyłapali jakieś błędy. Jeśli ktoś ma bazę medali w dyscyplinach zimowych to może albo zrobić podobny spis poniżej, albo mi wysłać i ja dodam do listy powyżej.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 797
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: Wilczek19857 » 06 mar 2017, 20:35

2012r ci umknął
Karolina Michalczuk - Boks kobiet, kat. 51kg (brąz)
Sandra Kruk - Boks kobiet, kat. 57kg (srebro) - AIBA walczy o dodanie tej wagi na IO w Tokio

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 2158
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: runfixe » 06 mar 2017, 20:35

Spis uzupełniony o dyscypliny zimowe.

Dziękuję użytkownikowi mgars za przesłanie listy.

Faktycznie, dzięki diabblo za Michalczuk.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 797
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: Wilczek19857 » 07 mar 2017, 4:22

2016
Marcin Dzieński - Wspinaczka sportowa, speed (złoto)
2014
Klaudia Buczek - Wspinaczka sportowa, speed (srebro)
Aleksandra Rudzińska - Wspinaczka sportowa, speed (brąz)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 2158
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: runfixe » 07 mar 2017, 7:40

Ale to nie są konkurencje olimpijskie, a tylko takie uwzględnialiśmy na tych listach.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 797
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: Wilczek19857 » 07 mar 2017, 8:15

runfixe pisze:QR_BBPOST Ale to nie są konkurencje olimpijskie, a tylko takie uwzględnialiśmy na tych listach.
Przecież Wspinaczka sportowa od 2020 w Tokio będzie sportem olimpijskim, a nie podano jeszcze czy będą 3 osobne konkurencje czy jedna połączona, więc medale zdobyte przez naszych można dodać, potem się usunie jak już oznajmią dokładny rozkład konkurencji w danych dyscyplinach ;)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 2158
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: runfixe » 07 mar 2017, 8:34

Jest jasno powiedziane, że będzie tylko jedna konkurencja kombinacyjna, nie wiadomo tylko w jakiej formie. Trzymałbym się starych zasad, że wypisujemy tylko konkurencje olimpijskie. Dopiero po zatwierdzeniu nowych konkurencji przez MKOL wprowadzimy ewentualne zmiany.

Kazulinho
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2017, 23:17

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2010-2016

Post autor: Kazulinho » 07 mar 2017, 13:18

Wilczek19857 pisze:QR_BBPOST
runfixe pisze:QR_BBPOST Ale to nie są konkurencje olimpijskie, a tylko takie uwzględnialiśmy na tych listach.
Przecież Wspinaczka sportowa od 2020 w Tokio będzie sportem olimpijskim, a nie podano jeszcze czy będą 3 osobne konkurencje czy jedna połączona, więc medale zdobyte przez naszych można dodać, potem się usunie jak już oznajmią dokładny rozkład konkurencji w danych dyscyplinach ;)
Ale te medale są podane dla porównania z kolejnymi IO czy dani zawodnicy tam też zdobywali medale. Więc jaki ma sens dodawanie wspinaczki jak jej nie było w 2012 i 2016? Pomijając już że nie wiadomo co z konkurencjami.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 2158
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: runfixe » 13 mar 2017, 9:39

Lista uzupełniona o rok 2009 dzięki pomocy mgars.

+ poprawki kosmetyczne

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 797
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: Wilczek19857 » 10 sie 2017, 15:27

Grzegorz Sudoł za 2009r ma przyznany brąz w chodzie na 50km po dyskwalifikacji RUS Kirdiapkina
Karolina Tymińska za 2011r ma przyznany brąz w siedmioboju po dyskwalifikacji RUS Czernowej
Sandra Kruk za 2012r ma srebro w boksie kat. 57kg (od Tokio olimpijska kategoria)
Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Motyka, Radosław Zawrotniak, Adam Wiercioch za 2009r mają brąz w szermierce, szpada drużynowo
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, 0:30 przez Wilczek19857, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:08

Re: Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: sharkinator » 10 sie 2017, 17:14

Zadziwiające jak niewiele tych medali z MŚ przekłada się potem na medale IO.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 797
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: Wilczek19857 » 13 sie 2017, 18:23

Zofia Noceti-Klepacka ma srebro w rs:x za 2012r.
Przemysław Miarczyński ma srebro w rs:x za 2010r.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 797
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: Wilczek19857 » 14 sie 2017, 2:40

Adrian Zieliński ma srebro za 2015r w kat. 94kg

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 797
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: Wilczek19857 » 03 wrz 2017, 19:37

2008 - zawody, które odbyły się po IO w Pekinie czyli po 24 sierpnia

Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Boks - Karolina Michalczuk - kat. 54kg kobiet (od Londynu 51kg olympic)

Brąz:
2. Zapasy - Agata Pietrzyk - kat. 59kg kobiet (od Rio 58kg olympic)

Liczba dyscyplin: 2, liczba konkurencji: 2

2009

Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Anna Rogowska - skok o tyczce kobiet
2. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem kobiet
3. Wioślarstwo - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol - m4x, czwórka podwójna mężczyzn
4. Wioślarstwo - Magdalena Fularczyk, Julia Michalska - w2x, dwójka podwójna kobiet
5. Podnoszenie ciężarów - Marcin Dołęga - kat. 105kg mężczyzn

Srebro:
6. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - k-1 200m kobiet
7. Lekkoatletyka - Monika Pyrek - skok o tyczce kobiet
8. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem mężczyzn
9. Lekkoatletyka - Tomasz Majewski - pchnięcie kulą mężczyzn
10. Lekkoatletyka - Szymon Ziółkowski - rzut młotem mężczyzn
11. Pływanie - Paweł Korzeniowski - 200m stylem motylkowym mężczyzn
12. Wioślarstwo - Magdalena Kemnitz, Agnieszka Renc - lw2x, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
13. Szermierka - Danuta Dmowska, Małgorzata Bereza, Magdalena Piekarska, Ewa Nelip - szpada drużynowo kobiet
14. Zapasy - Agata Pietrzyk - kat. 59kg kobiet (od Rio 58kg olympic)

Brąz:
15. Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek - skok wzwyż mężczyzn
16. Lekkoatletyka - Kamila Chudzik - siedmiobój kobiet
17. Lekkoatletyka - Grzegorz Sudoł - chód 50km mężczyzn
18. Piłka ręczna - drużyna mężczyzn
19. Szermierka - Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Motyka, Radosław Zawrotniak, Adam Wiercioch - szpada drużynowo mężczyzn (w Londynie nie było tej konkurencji, ale już w Rio tak i od Tokio koniec rotacji)
20. Wioślarstwo - Łukasz Pawłowski, Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys, Paweł Rańda - lm4-, czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

Liczba dyscyplin: 7, liczba konkurencji: 18

Dyscypliny zimowe
Złoto:
1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 15 km bieg łączony kobiet
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem dowolnym kobiet


Brąz:
1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 10 km stylem klasycznym kobiet
2. Snowboard - Paulina Ligocka - halfpipe kobiet

2010

Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska - cross country kobiet
2. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - kat. 85kg mężczyzn
3. Podnoszenie ciężarów - Marcin Dołęga - kat. 105kg mężczyzn
4. Żeglarstwo - Piotr Myszka - klasa RS:X mężczyzn

Srebro:
5. Szermierka - Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało - floret drużynowo kobiet
6. Żeglarstwo - Przemysław Miarczyński - klasa RS:X mężczyzn (Na IO może startować 1 żeglarz w danej klasie)

Brąz:
7. Boks - Karolina Graczyk - kat. 60kg kobiet
8. Kajakarstwo klasyczne - Karolina Naja, Aneta Konieczna, Sandra Pawełczak, Magdalena Krukowska - k-4 500m kobiet
9. Kajakarstwo klasyczne - Piotr Siemionowski - K-1-200m mężczyzn
10. Wioślarstwo - Julia Michalska/Magda Fularczyk - w2x, dwójka podwójna kobiet

Liczba dyscyplin: 7, liczba konkurencji: 9
2011 Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Kajakarstwo klasyczne - Piotr Siemionowski k-1 200m mężczyzn
2. Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski - skok o tyczce mężczyzn

Srebro:
3. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - slalom k-1 mężczyzn
4. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - k-1 200m kobiet
5. Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska - cross country kobiet
6. Pływanie - Konrad Czerniak - 100m stylem motylkowym mężczyzn
7. Zapasy - Damian Janikowski - styl klasyczny kat. 84 kg mężczyzn
8. Żeglarstwo - Piotr Myszka - klasa RS:X mężczyzn
9. Żeglarstwo - Zofia Noceti-Klepacka - klasa RS:X kobiet

Brąz
10. Kajakarstwo klasyczne - Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna - k-2-500m kobiet
11. Lekkoatletyka - Karolina Tymińska - siedmiobój kobiet
12. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - kat. 85kg mężczyzn

Liczba dyscyplin: 8, liczba konkurencji: 12

Dyscypliny Zimowe:
Srebro:
1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 15 km bieg łączony kobiet
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 10 km stylem klasycznym kobiet

Brąz:
3. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem dowolnym kobiet
4. Skoki Narciarskie - Adam Małysz - skocznia normalna
2012 Dyscypliny letnie

Srebro
1. Boks - Sandra Kruk - kat. 57kg kobiet (od Tokio olympic)
2. Żeglarstwo - Zofia Noceti-Klepacka - klasa RS:X kobiet

Brąz
3. Boks - Karolina Michalczuk - kat. 51kg kobiet

Liczba dyscyplin: 2, liczba konkurencji: 3

Dyscypliny zimowe

Brąz:
1. Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska - bieg drużynowy kobiet
2013 Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Paweł Fajdek - rzut młotem mężczyzn

Srebro
2. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - k-1 200m kobiet
3. Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska - cross country kobiet
4. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem mężczyzn
5. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem kobiet
6. Pływanie - Paweł Korzeniowski - 200m stylem motylkowym mężczyzn
7. Pływanie - Radosław Kawęcki - 200m stylem grzbietowym mężczyzn

Brąz
8. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - slalom k-1 mężczyzn
9. Kajakarstwo klasyczne - Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - k-2 500m kobiet
10. Pływanie - Konrad Czerniak - 100m stylem motylkowym mężczyzn
11. Podnoszenie ciężarów - Bartłomiej Bonk - kat. +105kg mężczyzn
12. Wioślarstwo - Sylwia Lewandowska, Joanna Leszczyńska, Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - w4x, czwórka podwójna kobiet

Liczba dyscyplin: 7, liczba konkurencji: 12

Dyscypliny zimowe

Złoto:
1. Skoki narciarskie - Kamil Stoch - skocznia duża

Srebro:
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem klasycznym kobiet
3. Biathlon - Krystyna Pałka - bieg na dochodzenie 10 km kobiet
4. Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska - bieg drużynowy kobiet

Brąz:
5. Biathlon - Monika Hojnisz - bieg ze startu wspólnego 12,5 km kobiet
6. Skoki narciarskie - Macij Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch - drużynowo
7. Łyżwiarstwo szybkie - Zbigniew Bródka, Konrad Niedżwiedzki, Jan Szymański - bieg drużynowy mężczyzn
2014 Dyscypliny letnie
Złoto:
1. Kolarstwo szosowe - Michał Kwiatkowski - wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
2. Siatkówka halowa - drużyna mężczyzn

Srebro:
3. Kajakarstwo klasyczne - Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Marta Walczykiewicz - k-4 500m kobiet
4. Kajakarstwo klasyczne- Marta Walczykiewicz - K-1 200m kobiet
5. Wioślarstwo - Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj - w2x, dwójka podwójna kobiet
6. Zapasy - Iwona Matkowska - kat. 48kg kobiet
7. Żeglarstwo - Przemysław Miarczyński - klasa RS:X mężczyzn

Brąz:
8. Judo - Katarzyna Kłys - lat. 70kg kobiet
9. Kajakarstwo klasyczne - Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - k-2 500m kobiet

10. Wioślarstwo - Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski - m8+, ósemka ze sternikiem mężczyzn

Liczba dyscyplin: 7, liczba konkurencji: 10
2015 Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem kobiet
2. Lekkoatletyka - Paweł Fajdek - rzut młotem mężczyzn
3. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem mężczyzn

Srebro:
4. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - slalom k-1 mężczyzn
5. Kajakarstwo klasyczne - Piotr Kuleta, Marcin Grzybowski - c-2 1000m mężczyzn
6. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - K-1 200m kobiet
7. Lekkoatletyka - Adam Kszczot - bieg na 800m mężczyzn
8. Pływanie - Radosław Kawęcki - 200m stylem grzbietowym mężczyzn
9. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - kat. 94kg mężczyzn

Brąz:
10. Lekkoatletyka - Wojciech Nowicki - rzut młotem mężczyzn
11. Lekkoatletyka - Piotr Lisek - skok o tyczce mężczyzn
12. Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski - skok o tyczce mężczyzn
13. Lekkoatletyka - Robert Urbanek - rzut dyskiem mężczyzn
14. Piłka ręczna - drużyna mężczyzn
15. Pływanie - Jan Świtkowski - 200m stylem motylkowym mężczyzn

Liczba dyscyplin: 6, liczba konkurencji: 12

Dyscypliny zimowe

Srebro:
1. Biathlon - Weronika Nowakowska - sprint 7,5 km kobiet

Brąz:
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec - sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
3. Skoki narciarskie - Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch - drużynowo
4. Biathlon - Weronika Nowakowska - bieg na dochodzenie 10 km kobiet
2016 Złoto:
1. Żeglarstwo - Piotr Myszka - klasa RS:X mężczyzn
2. Żeglarstwo - Małgorzata Białecka - RS:X mężczyzn

Liczba dyscyplin: 1, liczba konkurencji: 2

*Pogrubieni zostali zdobywcy medali na kolejnych IO
* Kursywą medaliści z kategorii zbliżonych wagą do olimpijskich oraz medaliści po DSQ za doping rywali
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 21:40 przez Wilczek19857, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość