Igrzyska Olimpijskie 2024

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Krolowa Sniegu

Re: Igrzyska Olimpijskie 2024

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 cze 2019, 14:51

Col_Frost pisze:
26 cze 2019, 14:40
chyba, że poprzedzi się taką wypowiedź formułką "moim zdaniem"
Na forum z gruntu każdy wypowiada swoje zdanie :P
Col_Frost pisze:
Oczywiście nie brakuje też przykładów organizacji, które upadały właśnie ze względu na brak elastyczności. Program olimpijski stoi na razie gdzieś po środku. Rdzeń pozostaje ten sam, prawie niezmienny, a wokół niego prawdziwy chaos zmian. Czy dobrych, to już czas pokaże.
MKOL jest trochę jak firma, ma sprzedać sport, a żeby sprzedawać musi iść też z postępem :P
Dla mnie to nic złego, że szukamy.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 26 cze 2019, 16:03

Krolowa Sniegu pisze:
26 cze 2019, 14:51
Col_Frost pisze:
chyba, że poprzedzi się taką wypowiedź formułką "moim zdaniem"
Na forum z gruntu każdy wypowiada swoje zdanie :P
Tak jest w rzeczywistości, ale wiele osób o tym zapomina, a nie brak skrajności pt. "jak śmiesz mieć inne zdanie niż ja?" ;-)
Krolowa Sniegu pisze:
26 cze 2019, 14:51
Col_Frost pisze:
Oczywiście nie brakuje też przykładów organizacji, które upadały właśnie ze względu na brak elastyczności. Program olimpijski stoi na razie gdzieś po środku. Rdzeń pozostaje ten sam, prawie niezmienny, a wokół niego prawdziwy chaos zmian. Czy dobrych, to już czas pokaże.
MKOL jest trochę jak firma, ma sprzedać sport, a żeby sprzedawać musi iść też z postępem :P
Dla mnie to nic złego, że szukamy.
Kościół to też firma i z nie tak znowu dużą liczbą reform sprzedaje swój towar z powodzeniem od prawie 1700 lat ;-) A prawda jest taka, że jakich zawodów by się nie organizowało pod flagą olimpijską i tak się sprzedadzą (przynajmniej na dzień dzisiejszy, mam poważne wątpliwości czy tak samo będzie za 12-16 lat, o ile MKOl nie zmieni swojego aktualnego kursu, ale to temat na inną dyskusję). Taki break dance, BMX-y, koszykówka 3x3 itd. w żadnym stopniu nie wpływają na ogólny odbiór igrzysk, bo największym powodzeniem nadal cieszą się lekkoatletyka, pływanie, gimnastyka (dyscypliny, w których owszem, zachodzą zmiany, ale w znacznej części zachowały swój klasyczny charakter). Z jakiegoś powodu najpopularniejszymi dyscyplinami na świecie są piłka nożna, tenis i golf ;-) Ja osobiście mógłbym woleć by do rodziny olimpijskiej dołączył squash, ktoś inny wolałby by pozostało w niej karate, a ktoś inny może lubić break dance, ale to wszystko tak naprawdę dzieje się gdzieś na uboczu i większości przyszłych widzów tych zawodów nawet to nie obejdzie, chyba że na starcie stanie ich reprezentant, albo przez przypadek trafią w tv na transmisję, bo akurat na innych arenach nic się nie będzie w tym czasie działo ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 cze 2019, 16:18

Col_Frost pisze:
26 cze 2019, 16:03
A prawda jest taka, że jakich zawodów by się nie organizowało pod flagą olimpijską i tak się sprzedadzą
Masz na myśli również igrzyska europejskie i EYOF? Zarówno parę miesięcy, jak i parę godzin temu, odniosłem wrażenie, że wśród największych znanych mi pasjonatów pięciu kółek w naszym kraju jest inaczej.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 26 cze 2019, 16:23

Vojthas pisze:
26 cze 2019, 16:18
Col_Frost pisze:
26 cze 2019, 16:03
A prawda jest taka, że jakich zawodów by się nie organizowało pod flagą olimpijską i tak się sprzedadzą
Masz na myśli również igrzyska europejskie i EYOF? Zarówno parę miesięcy, jak i parę godzin temu, odniosłem wrażenie, że wśród największych znanych mi pasjonatów pięciu kółek w naszym kraju jest inaczej.
Igrzyska europejskie odbywają się pod flagą olimpijską? A ja myślałem, że pod flagą EKOl-u, głupi ja. W każdym razie miał na myśli same igrzyska olimpijskie (letnie i zimowe), bo przecież o nich toczy się dyskusja, tak? :roll:

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 cze 2019, 16:37

Col_Frost pisze:
26 cze 2019, 16:23
Vojthas pisze:
26 cze 2019, 16:18

Igrzyska europejskie odbywają się pod flagą olimpijską? A ja myślałem, że pod flagą EKOl-u, głupi ja. W każdym razie miał na myśli same igrzyska olimpijskie (letnie i zimowe), bo przecież o nich toczy się dyskusja, tak? :roll:
A na fladze EKOl są kółka olimpijskie, zachowany jest ceremoniał olimpijski, podobnie na EYOF (ponadto EYOF korzysta również z flagi stricte olimpijskiej oprócz flagi EKOl), nie wspominając o innej marginalizowanej tu imprezie, YOG. Słowo "olimpijski" ma nadać prestiż, ale, niestety, ten prestiż nie jest uznawany. Jakimś cudem igrzyska panamerykańskie czy azjatyckie mają poważanie na swoich kontynentach.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 26 cze 2019, 18:31

Vojthas pisze:
26 cze 2019, 16:37
Col_Frost pisze:
26 cze 2019, 16:23

A na fladze EKOl są kółka olimpijskie, zachowany jest ceremoniał olimpijski, podobnie na EYOF (ponadto EYOF korzysta również z flagi stricte olimpijskiej oprócz flagi EKOl), nie wspominając o innej marginalizowanej tu imprezie, YOG. Słowo "olimpijski" ma nadać prestiż, ale, niestety, ten prestiż nie jest uznawany. Jakimś cudem igrzyska panamerykańskie czy azjatyckie mają poważanie na swoich kontynentach.
Bo mają tradycje i są lepiej "dogadane" z federacjami w poszczególnych dyscyplinach.

Na fladze Tajwanu, czy jak kto woli Tajpej (tej, co to ją na igrzyskach używają) też są kółka olimpijskie, ale w żadnym razie nie przyszłoby mi do głowy nazywać ją flagą olimpijską ;-)

Rozmowa toczyła się o programie igrzysk olimpijskich i do tego odnosiło się określenie "pod flagą olimpijską". Myślałem, że to oczywiste, ale jak widać nie dla każdego. Następnym razem będę się próbował powstrzymywać przed używaniem metafor, a jeśli dam się ponieść to postaram się o jakiś odnośnik. Dziękuję, uważam temat za zamknięty ;-)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 cze 2019, 19:35

Col_Frost pisze:
26 cze 2019, 18:31
Na fladze Tajwanu, czy jak kto woli Tajpej (tej, co to ją na igrzyskach używają) też są kółka olimpijskie, ale w żadnym razie nie przyszłoby mi do głowy nazywać ją flagą olimpijską
Będąc precyzyjnym - na fladze Tajwanu znajduje się białe słońce na niebieskim tle w lewym górnym rogu, reszta flagi jest czerwona. Flaga Chińskiego Tajpej, czyli de facto tego samego kraju, nazywanego kompromisowo w różnych organizacjach w ten sposób ze względu na konflikt z Chinami, zawiera kółka olimpijskie jedynie w kontekście działalności olimpijskiej - stąd hasło na angielskiej Wikipedii "Flaga olimpijska Chińskiego Tajpej". Na igrzyskach paraolimpijskich kółka zastępowane są symbolem paraolimpijskim, na Uniwersjadzie w tym miejscu widnieje U (takie jak na fladze FISU)... itd.

agd

Post autor: agd » 02 lip 2019, 23:56

runfixe pisze:
21 lut 2019, 13:46
Dobra nowina dla nas. W Paryżu we wspinaczce ma być osobno sprint (po 16 zawodników w każdej płci) i osobno kombinacja boulder/prowadzenie (po 20 zawodników).

Dzisiaj zaproponowano oficjalnie jako dodatkowo sporty: wspinaczkę sportową, surfing, deskorolki (4 konkurencje!) i breakdance.

https://www.insidethegames.biz/articles ... paris-2024

Trochę szkoda karate, zdążyłem się już przyzwyczaić.
Biorąc pod uwagę wyniki Rudzińskiej, Brożek, sióstr Kałuckich, Chudziak czy Dzieńskiego to rzeczywiście świetna wiadomość.

Mam nadzieję, że nie powtórzy się tutaj sytuacja z pięciobojem nowoczesnym, w którym panie miały rywalizować w Barcelonie, Atlancie, a ostatecznie debiutowały dopiero w Sydney, kiedy w czołówce była już tylko Boenisz, a końca dobiegały kariery Idzi, Kowalewskiej czy Sulimy.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 lip 2019, 10:41

"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 17 lip 2019, 10:18

Ktoś niedawno wyraził negatywną opinię na temat mistrzostw (konkretnie koszykarskich, ale pewnie chodziło też o inne imprezy) rozgrywanych w kilku krajach jednocześnie. Jakiś czas temu na sesji MKOl-u pojawiła się propozycja by od 2028 roku, albo 2032 (nie pamiętam dokładnie) wspólną aplikację na organizatora mogło składać kilka miast i to niekoniecznie z tego samego państwa. Niemniej to jeszcze nic pewnego, wymaga przegłosowania i w sumie nie o tym chciałem. A chciałem napisać o czymś znacznie nam bliższym czasowo:

Otóż istnieje możliwość, że już igrzyska w Paryżu rozegrane zostaną na dwóch kontynentach. A wszystko za sprawą surferów, których chętnie przygarnęłoby... Tahiti. Wyspa leżąca w Polinezji Francuskiej jest jednym z pięciu miejsc rozpatrywanych pod kątem możliwości rozegrania tam zawodów w surfingu. Nie wiem jakie są szanse na jej wybór i nie wiem jakie są pozostałe kandydatury, ale jednak ta oficjalnie będzie brana pod rozwagę.

A o ile lepiej (i drożej) można by oglądać tą dyscyplinę w takich warunkach:
Obrazek

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 lip 2019, 10:45

Z tego co czytałem to Tahiti jest raczej anegdotyczne i najprawdopodobniej zawody w surfingu odbędą się w Biarritz, gdzie jest jeden z najlepszych spotów w Europie, dobra infrastuktura hotelowa i ostatnio TGV jeździ tam szybciej.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 17 lip 2019, 10:59

Na Totallympics przeczytałem przed chwilą fajny komentarz: "Dobrze, mam nadzieję, że surfing będzie na Tahiti, skateboarding w Gwadelupie, a breakdancing w Gujanie Francuskiej - żebyśmy zapomnieli, że te dyscypliny są częścią igrzysk."

Kisik94

Post autor: Kisik94 » 21 lip 2019, 21:03

Pamiętam jak kilka tygodni temu w temacie kolarstwa szosowego, była dyskusja o trasie olimpijskiej wyścigu ze startu wspólnego. Otóż organizator wysłał już do UCI przygotowane trasy (do czasówki również) i czekają one teraz na akceptację. Z tego co podają media, to trasa ma ruszyć z centrum Paryża, pokręcić się trochę wokół największych zabytków i później ma się skierować na południowy zachód, do Vallée de la Chevreuse (niedaleko Wersalu). O ile dobrze kojarzę, to Runfixe coś pisał o tych terenach. A na koniec wrócą do centrum miasta i tam będzie finisz. Zapewne w tym samym miejscu gdzie co roku jest TdF. Czasówka z kolei będzie w całości po ulicach stolicy Francji.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 lip 2019, 11:26

Z kolejnych nowin, według info z wywiadu ze Śliwińskim i Łubniewski, dystans C2 1000 panów ma być skrócony do C2 500 m. Czyli skrócenie tak jak już obecne w męskiej czwórce.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 31 lip 2019, 15:18

Czyżby zapowiedź stopniowego skracania dystansów we wszystkich męskich konkurencjach? Trochę się tego obawiałem po tym co spotkało K4. Z jednej strony dobrze, że zrównują dystanse męskie i kobiece, z drugiej szkoda, że tym samym niszczą te długie (powiedzmy średnie, bo mamy teraz też 5000m, choć nie na IO). 500m to taki w sumie sprint, choć o trochę innej specyfice niż 200m. Różnica mniej więcej jak przy 400m i 200m w lekkiej, spokojnie można łączyć obie specjalności. Chyba bym wolał żeby wyścigi kobiet wydłużyli do tego tysiąca. Obawiam się też, że w ślad za tym może pójść odgórny wymóg (tj. od MKOl-u) skrócenia dystansów we wioślarstwie, a przecież były już takie pomysły i w sumie nikt ich oficjalnie nie odrzucił. Po prostu nie zostały zrealizowane, co nie znaczy, że nigdy nie zostaną. Już teraz tor wioślarski musi być dwa razy dłuższy od kajakowego, a co w wypadku gdyby musiał być cztery razy dłuższy? Marnowanie czasu, miejsca i pieniędzy, mógłby ktoś powiedzieć.

Dobra, tyle mojego narzekania na dzisiaj ;-)

ODPOWIEDZ