Igrzyska Olimpijskie 2024

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
Wilczek19857

Re: Igrzyska Olimpijskie 2024

Post autor: Wilczek19857 » 21 lut 2019, 18:40

Ja jestem mega rozczarowany brakiem karate, oraz tym, że szeroko promowane snooker, squash, latanie tunelowe, bule petanka czy wakeboarding nie zostały zauważone, mam nadzieję, że jeszcze zmienią się typy. Bo surfing czy skateboarding mnie tak nie satysfakcjonują, break dance nie wymaga specjalnych aren więc mógłby być pokazowy

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 21 lut 2019, 19:05

Wilczek19857 pisze:
21 lut 2019, 18:40
Ja jestem mega rozczarowany brakiem karate, oraz tym, że szeroko promowane snooker, squash, latanie tunelowe, bule petanka czy wakeboarding nie zostały zauważone, mam nadzieję, że jeszcze zmienią się typy. Bo surfing czy skateboarding mnie tak nie satysfakcjonują, break dance nie wymaga specjalnych aren więc mógłby być pokazowy
Wybaczcie ale latanie tunelowe czy break dance to już powoli parodia IO by jednak była.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 21 lut 2019, 20:14

Wakeboard to jeszcze wejdzie z żeglarstwa i tym razem to jest niemal pewne.

A mi jakoś breakdance nie przeszkadza, skoro jest taniec na lodzie czy pływanie synchroniczne, to czemu nie breakdance. Nawet bardziej zrozumiałe bo uprawiane przez wielu więcej ludzi. Dużo chętniej obejrzę breakdance niż pływanie synchroniczne.

Mnie o wiele bardziej denerwują te wszystkie miksty, nie długo jeszcze zamiast dwóch 8 we wioślarstwie zrobią jedną ósemkę mieszaną i to będzie totalną parodią.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 21 lut 2019, 20:34

runfixe pisze:
21 lut 2019, 20:14
Wakeboard to jeszcze wejdzie z żeglarstwa i tym razem to jest niemal pewne.

A mi jakoś breakdance nie przeszkadza, skoro jest taniec na lodzie czy pływanie synchroniczne, to czemu nie breakdance. Nawet bardziej zrozumiałe bo uprawiane przez wielu więcej ludzi. Dużo chętniej obejrzę breakdance niż pływanie synchroniczne.

Mnie o wiele bardziej denerwują te wszystkie miksty, nie długo jeszcze zamiast dwóch 8 we wioślarstwie zrobią jedną ósemkę mieszaną i to będzie totalną parodią.
Akurat miksty są ciekawe, bo jest więcej konkurencji. Ja bym jeszcze chciała miksy na 100 metrów w sztafecie itd. I może drużynowy konkurs rzutów.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 21 lut 2019, 21:34

A ja aż się wzruszam jak oglądam występy naszej Maji Kuczyńskiej we freestyle solo, poza tym w samym Paryżu jest tunel aerodynamiczny, z którego mogliby skorzystać organizatorzy, nie mniej jednak najbardziej dziwi mnie fakt braku dyscyplin narodowych Francji, dla których nie trzeba by budować wielkich hal i specjalnych boisk, stanowisk, mam tu na myśli squash, bule petanke.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 21 lut 2019, 22:05

runfixe pisze:
Wyjdzie ze mnie seksista, ale ja wolę sobie obejrzeć drużyny złożone z kilku zgrabnych dziewczyn w skąpych strojach niż jakichś gości skaczących do hip-hopu czy innego ulicznego rapu.

Co do konkurencji mieszanych, to akurat nie rozumiem tego, co jest w nich nie tak, dopóki na tym samym etapie (np. na tej samej zmianie albo przynajmniej w tych samych proporcjach) mężczyzna rywalizuje z mężczyzną, a kobieta z kobietą.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 21 lut 2019, 22:25

Vojthas pisze:
21 lut 2019, 22:05
runfixe pisze:

Co do konkurencji mieszanych, to akurat nie rozumiem tego, co jest w nich nie tak, dopóki na tym samym etapie (np. na tej samej zmianie albo przynajmniej w tych samych proporcjach) mężczyzna rywalizuje z mężczyzną, a kobieta z kobietą.
Też uważam, że to fajne konkurencje. Ciekawe. Ale w sztafetach jednoznacznie powinien być podział na kobiety i mężczyzn, a nie freestyle w ustawieniu, bo nie widzę Justyny Święty na jednej zmianie z facetem.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 22 lut 2019, 8:07

W pływackiej sztafecie mieszanej też narzucisz krajom w jakiej kolejności powinni startować ich zawodnicy, a więc które style będą pływać panie, a które panowie? ;-) Mnie konkurencje mieszane same w sobie nie przeszkadzają, wadzi mi za to sposób ich dołączania do programu olimpijskiego i sztuczne mnożenie za ich pomocą liczby konkurencji, przy okazji zwiększając w ten sposób dysproporcje w liczbie szans na medalowe zdobycze między zawodnikami jednej specjalizacji, a drugiej.

Co do breakdance'u, mnie się nie podoba. Widziałem to na MIO, klimat nawet fajny, trochę mi się przypomniały czasy młodości, ale i tak nie podpasowało. Mogłoby się sprawdzić w ramach przedstawienia w przerwie meczu koszykówki zamiast pomponiar, albo konkursu wsadów, ale jako dyscyplina sama w sobie mnie nie przekonuje. Główna różnica z takim pływaniem synchronicznym, czy łyżwiarstwem figurowym polega na tym, że w tych ostatnich jest ustanowiony sprawdzony i wyraźny system oceniania, skala trudności poszczególnych układów itd. W breaku siedzi 5-10 sędziów (w zależności od etapu rywalizacji) i według własnego widzimisię decydują kto ze startującej dwójki był lepszy. Podobno nawet nie za bardzo są podstawy do składania protestów na wypadek skandalicznej decyzji jury, ale to ostatnie gdzieś zasłyszałem, nie sprawdziłem czy to prawda. Tak czy siak wynik takiego "pojedynku" zależy tylko i wyłącznie od preferencji sędziów. Równie dobrze można by sobie darować jury i zwycięzcę wyłaniać "na ucho" sprawdzając dla kogo publiczność głośniej zaklaszcze ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

maruda

Post autor: maruda » 23 lut 2019, 13:12

Ma być też np. wyścig kolarski dla wszystkich chętnych :)

Nie jest to łatwe do przeprowadzenia od strony organizacyjnej, ale to zdecydowanie dobry kierunek :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 lut 2019, 13:23

Col_Frost pisze:
22 lut 2019, 8:07
W pływackiej sztafecie mieszanej też narzucisz krajom w jakiej kolejności powinni startować ich zawodnicy, a więc które style będą pływać panie, a które panowie? ;-) Mnie konkurencje mieszane same w sobie nie przeszkadzają, wadzi mi za to sposób ich dołączania do programu olimpijskiego i sztuczne mnożenie za ich pomocą liczby konkurencji, przy okazji zwiększając w ten sposób dysproporcje w liczbie szans na medalowe zdobycze między zawodnikami jednej specjalizacji, a drugiej.
W plywackiej nie - bo tam nie ma bezposredniego kontaktu :)

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 03 mar 2019, 15:06

Kacper Filipiak został w izraelskim Eilacie Mistrzem Europy! Dzięki temu, Polak w przyszłym sezonie wróci do Main Touru i będzie rywalizował wśród najlepszych obok Adama Stefanowa. Możemy go nominować na sportowca marca?

maruda

Post autor: maruda » 03 mar 2019, 15:08

Wilczek19857 pisze:
03 mar 2019, 15:06
Kacper Filipiak został w izraelskim Eilacie Mistrzem Europy! Dzięki temu, Polak w przyszłym sezonie wróci do Main Touru i będzie rywalizował wśród najlepszych obok Adama Stefanowa. Możemy go nominować na sportowca marca?
Widziałeś nowe zasady - jeden forumowicz może nominować jedną osobę.
Jak uważasz, że bardziej zasłużył niż Kubacki czy Wojciechowski, to śmiało :P

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 03 mar 2019, 15:10

maruda pisze:
03 mar 2019, 15:08
Wilczek19857 pisze:
03 mar 2019, 15:06
Widziałeś nowe zasady - jeden forumowicz może nominować jedną osobę.
Jak uważasz, że bardziej zasłużył niż Kubacki czy Wojciechowski, to śmiało :P
głupia propozycja, tylko jeden raz mogę wybrać skoro miesiąc dopiero się zaczął, będe wpisywał swoje propozycje, a co weźmie runfixe pod uwagę to już tylko on wie

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 cze 2019, 14:30

pbest pisze:
26 cze 2019, 13:12
A jak sobie pomyślę, że w Paryżu będziemy mieć mistrza olimpijskiego w breakdance to się tylko łapię za głowę.
A ja uważam, że IO muszą iść też z duchem czasu. Motto to przecież "szybciej, wyżej, dalej" i break dance się w to wpisuje. Dlaczego ma go nie być, skoro jest pływanie synchroniczne czy w zimowych łyżwiarstwo figurowe? To też sport i połączenie sztuki. E-sport to już zdecydowana przesada, ale wprowadzanie nowych dyscyplin? Dlaczego nie.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 26 cze 2019, 14:40

Krolowa Sniegu pisze:
26 cze 2019, 14:30
pbest pisze:
26 cze 2019, 13:12
A jak sobie pomyślę, że w Paryżu będziemy mieć mistrza olimpijskiego w breakdance to się tylko łapię za głowę.
A ja uważam, że IO muszą iść też z duchem czasu. Motto to przecież "szybciej, wyżej, dalej" i break dance się w to wpisuje. Dlaczego ma go nie być, skoro jest pływanie synchroniczne czy w zimowych łyżwiarstwo figurowe? To też sport i połączenie sztuki. E-sport to już zdecydowana przesada, ale wprowadzanie nowych dyscyplin? Dlaczego nie.
Jednemu przeszkadza e-sport, innemu "taniec na głowie". Jeden wolałby się pozbyć bmx-ów, a inny chciałby rozszerzenia programu snowboardu. Wszystkim nie dogodzisz, ale tak sobie myślę, że posługiwanie się absolutyzmami typu "to już przesada", "tego być nie powinno" jest przesadą samą w sobie i tego być nie powinno (chyba, że poprzedzi się taką wypowiedź formułką "moim zdaniem" ;-) ). Nie oceniając słuszności decyzji o dołączeniu break dance'u do programu olimpijskiego, z tym "duchem czasu" bym nie szarżował. Jest w historii wiele przykładów organizacji, które przetrwały dlatego, że były niereformowalne i na tym polegała ich siła. Chorągiewka na wietrze to też nie najlepsza metoda. Oczywiście nie brakuje też przykładów organizacji, które upadały właśnie ze względu na brak elastyczności. Program olimpijski stoi na razie gdzieś po środku. Rdzeń pozostaje ten sam, prawie niezmienny, a wokół niego prawdziwy chaos zmian. Czy dobrych, to już czas pokaże.

Natomiast jeśli chodzi o moją ocenę break dance'u jako dyscypliny. Oglądałem to na MIO w Buenos Aires, nie kupiło mnie. Oby skończyło jak karate, na pojedynczych igrzyskach :-P
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

ODPOWIEDZ