Igrzyska Olimpijskie 2024

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Krolowa Sniegu

Re: Igrzyska Olimpijskie 2024

Post autor: Krolowa Sniegu » 16 lut 2019, 20:56

Ja tam akurat squasha nie widzę. Dla mnie trochę udziwniony i nieco śmieszny tenis, ale co kto lubi. Ale na pewno widowiskowa, więc pewnie to za nią mocno przemawia. Ja osobiście bym chciała więcej konkurencji kajakowych oraz mikstów, to zawsze fajne urozmaicenie. Mieszana ma być 4x400 m, ale fajnie byłoby pomyśleć jeszcze o sztafecie 100+200+400+800 czy czymś podobnym, przy czym biegałyby 2 kobiety i 2 mężczyzn. Mogłoby być ciekawie. Podobnie jak miksty w szermierce i innych jako dodatek do drużynówek.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 16 lut 2019, 21:04

Vojthas pisze:
16 lut 2019, 18:54
Dawno temu Eurosport pokazywał trial halowy - Adam Raga, Albert Cabestany, Douglas Lampkin... Tadek Błażusiak też sie w to trochę bawił.
Pamiętam, oglądało się za młodu. Chociaż nazwiska jakoś mi w głowie nie utkwiły ;-)
Krolowa Sniegu pisze:
16 lut 2019, 20:56
Ja tam akurat squasha nie widzę. Dla mnie trochę udziwniony i nieco śmieszny tenis, ale co kto lubi. Ale na pewno widowiskowa, więc pewnie to za nią mocno przemawia. Ja osobiście bym chciała więcej konkurencji kajakowych oraz mikstów, to zawsze fajne urozmaicenie. Mieszana ma być 4x400 m, ale fajnie byłoby pomyśleć jeszcze o sztafecie 100+200+400+800 czy czymś podobnym, przy czym biegałyby 2 kobiety i 2 mężczyzn. Mogłoby być ciekawie. Podobnie jak miksty w szermierce i innych jako dodatek do drużynówek.
Ja w zasadzie też bym wolał rozbudowę programów dyscyplin już należących do rodziny olimpijskiej od dodawania kolejnych (a nawet kilka można by odjąć - precz z BMXami!), ale to już raczej w kwestiach życzeniowych. Na pewno jednak bym nie chciał tworzenia nowych konkurencji tylko po to, żeby je włączyć do programu. Niech taka konkurencja najpierw okrzepnie trochę na innych zawodach, a potem dopiero ją włączać. Nie tak jak z mieszanymi sztafetami w pływaniu, czy szczególnie w lekkiej. Tokio to dla nich jeszcze za wcześnie. A sztafeta 100+200+400+800 nie wydaje mi się dobrym pomysłem, bo każda zmiana miałaby inny wkład do wyniku. Taki 100-metrowiec mógłby dla swojej sztafety zrobić różnicę, powiedzmy 1s. 800-metrowiec 10s. Po co sztafeta, w której o końcowym wyniku decyduje tylko ostatnia zmiana?
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 16 lut 2019, 21:30

Col_Frost pisze:
16 lut 2019, 21:04
Vojthas pisze:
16 lut 2019, 18:54
Dawno temu Eurosport pokazywał trial halowy - Adam Raga, Albert Cabestany, Douglas Lampkin... Tadek Błażusiak też sie w to trochę bawił.
Pamiętam, oglądało się za młodu. Chociaż nazwiska jakoś mi w głowie nie utkwiły ;-)
Krolowa Sniegu pisze:
16 lut 2019, 20:56
Ja w zasadzie też bym wolał rozbudowę programów dyscyplin już należących do rodziny olimpijskiej od dodawania kolejnych (a nawet kilka można by odjąć - precz z BMXami!), ale to już raczej w kwestiach życzeniowych. Na pewno jednak bym nie chciał tworzenia nowych konkurencji tylko po to, żeby je włączyć do programu. Niech taka konkurencja najpierw okrzepnie trochę na innych zawodach, a potem dopiero ją włączać. Nie tak jak z mieszanymi sztafetami w pływaniu, czy szczególnie w lekkiej. Tokio to dla nich jeszcze za wcześnie. A sztafeta 100+200+400+800 nie wydaje mi się dobrym pomysłem, bo każda zmiana miałaby inny wkład do wyniku. Taki 100-metrowiec mógłby dla swojej sztafety zrobić różnicę, powiedzmy 1s. 800-metrowiec 10s. Po co sztafeta, w której o końcowym wyniku decyduje tylko ostatnia zmiana?
Oczywiście, że powinny okrzepnąć i to wszystko jest mocno do przemyślenia. Faktycznie dobry 800 metrowiec znaczyłby dużo więcej. To wszystko projekt, może 100+200+100+300? Ale to wszystko luźne pomysły i trzeba najpierw je wypróbować.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 lut 2019, 9:01

Squash jest sportem bardzo dobrze zorganizowanym, z dynamiczną federacją, prawdziwymi MŚ, zawodowymi zawodnikami itd. O igrzyska starają się od dobrych dziesięciu lat. Do tego całkiem dobrze ogląda się go telewizji. Co do tego, że igrzyska będą w Paryżu z pewnością mu służy - kluby squashowe są tu w każdym 20 tys mieście i są mega obłożone. Uważanie go za śmieszną odmianę tenisa to jakieś totalne nieporozumienie, to tak jak napisać judo jest śmieszną odmianą zapasów.

Co do mikstów, to zobaczymy jak to będzie wyglądało w Tokio. Ja jestem tego przeciwnikiem, bo konkurencje są tworzone sztucznie. W szermierce wprowadzenie mikstu będzie wyrokiem dla turniejów drużynowych, bo stąd krótka droga do zlikwidowania turniejów męskich i kobiecych i zastąpienia ich mikstami.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 17 lut 2019, 12:06

W szermierce chciałbym zmiany by turniej drużynowy rozpoczynał się od 4 zespołowej grupy. Było by ciekawiej.
Fajnie byłoby zobaczyć też dodatkowe konkurencje w kajakach czy kolarstwie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 18 lut 2019, 20:45

https://www.insidethegames.biz/articles ... runs-sport

No to chyba jednak nie squash. Wspinaczka mi się podoba, mogliby tylko ten wielobój zastąpić poszczególnymi konkurencjami. Skateboarding mi nie wadzi, chociaż przepadać też nie przepadam, surfingu nawet nigdy nie widziałem, ale break dance oglądałem na MIO, zdecydowanie sport nie dla mnie (w sensie oglądania, w sensie uprawiania nawet bardziej ;-) ).

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 lut 2019, 21:07

Ostateczna decyzja ma być głosowana chyba dopiero w 2020 roku. Z tego co pamiętam wstępne typy na Tokio i ostateczne dość istotnie się różniły.

Cóż breakdance to też nie moja działka, ale lepsze to niż e-sport, a nawet niż baseball, gdzie występuje tylko 6 reprezentacji.

P.s. Wzorem Wilczka sprawdziłem, że w Buenos Aires mieliśmy jednego B-boya - Piotra Winiarskiego - zajął 4. miejsce!

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 21 lut 2019, 13:46

Dobra nowina dla nas. W Paryżu we wspinaczce ma być osobno sprint (po 16 zawodników w każdej płci) i osobno kombinacja boulder/prowadzenie (po 20 zawodników).

Dzisiaj zaproponowano oficjalnie jako dodatkowo sporty: wspinaczkę sportową, surfing, deskorolki (4 konkurencje!) i breakdance.

https://www.insidethegames.biz/articles ... paris-2024

Trochę szkoda karate, zdążyłem się już przyzwyczaić.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 lut 2019, 14:09

runfixe pisze:
21 lut 2019, 13:46
Dobra nowina dla nas. W Paryżu we wspinaczce ma być osobno sprint (po 16 zawodników w każdej płci) i osobno kombinacja boulder/prowadzenie (po 20 zawodników).

Dzisiaj zaproponowano oficjalnie jako dodatkowo sporty: wspinaczkę sportową, surfing, deskorolki (4 konkurencje!) i breakdance.

https://www.insidethegames.biz/articles ... paris-2024

Trochę szkoda karate, zdążyłem się już przyzwyczaić.
cos nam zabieraja a cos nam dają a ogólnie to spore mieszanie w kotle
ciekawe czy bedzie trzeba sie uczyc naziwsk jakichs małolatow w luznych gaciach brykajacych po scenie? ;)
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Outsider

Post autor: Outsider » 21 lut 2019, 14:21

Co do wspinaczki, to optymalnie byłoby zrobić dwie konkurencje wytrzymałościowe na podstawie jednej kwalifikacji, bo domyślam się, że bardziej chodzi o limity zawodników niż konkurencji.
Wydzielenie sprintu cieszy. Pamiętajmy jednak, że po takiej informacji świat momentalnie ruszy do przodu. Oby u nas w kraju natychmiast pojawiły się pieniądze i członkostwo chociażby w klubie 100 dla sióstr Kałuckich czy ich następczyń.

Nie podoba mi się szafowanie dyscyplinami, których jeszcze nikt nie widział w akcji na Igrzyskach tj. jeszcze nie było karate, a już jest decyzja że na następnych Igrzyskach wypadnie. Jestem za tym, by dyscypliny wchodziły na stałe, a nie pod naciskiem organizatora. Mam nadzieję, że baseball wypadnie i w 2028 znowu nie wróci.
Surfing był do przewidzenia, breakdance to dla mnie jednak żart, chociaż Igrzyska Młodzieży w Buenos mogły to zwiastować.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 lut 2019, 14:45

Outsider pisze:
21 lut 2019, 14:21

Nie podoba mi się szafowanie dyscyplinami, których jeszcze nikt nie widział w akcji na Igrzyskach tj. jeszcze nie było karate, a już jest decyzja że na następnych Igrzyskach wypadnie. Jestem za tym, by dyscypliny wchodziły na stałe, a nie pod naciskiem organizatora.
dokładnie, nie ma w tym logiki i jakiejs wizji
jeszcze sport nie zaprezentował się na jednych io a już wypadł z kolejnych, absurd

jak już cos wchodzi to na dłużej, ew. wprowadzić stałą zasadę,jakiś kontyngent 3-4 dyscyplin które gospodarz moglby zobie wybrać do wprowadzenia jednorazowego, z tytułu bycia gospodarzem, my byśmy wtedy przykładowo wrzucili żużel, skoki na igelicie i jakąs klase w szybowcach, i wszyscy zadowoleni

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 21 lut 2019, 14:55

mrpotato pisze:
21 lut 2019, 14:09
ciekawe czy bedzie trzeba sie uczyc naziwsk jakichs małolatow w luznych gaciach brykajacych po scenie? ;)
O to akurat możesz być spokojny, nie będzie trzeba. Tam wszyscy występują pod pseudonimami, więc będzie się trzeba uczyć pseudonimów :lol:

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 21 lut 2019, 15:05

Z karate to chyba sobie żartują.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 lut 2019, 15:09

Col_Frost pisze:
21 lut 2019, 14:55
mrpotato pisze:
21 lut 2019, 14:09
O to akurat możesz być spokojny, nie będzie trzeba. Tam wszyscy występują pod pseudonimami, więc będzie się trzeba uczyć pseudonimów :lol:
ciekawe jak w tym stoimy i czy Diablo ma jakąć liste talentów na radarze?

SzG

Post autor: SzG » 21 lut 2019, 15:24

Tradycje są. Podobno nawet były występy w sejmie.
https://www.youtube.com/watch?v=Gj2prZFZ1VY

Nie jestem negatywnie nastawiony do nowych dyscyplin,zwłaszcza gdy mają tradycje,są widowiskowe oraz są związane z aktywnością fizyczną,ale dodawanie i zabieranie co igrzyska to parodia całej imprezy. Obrona tytułu to dość istotne wydarzenie,więc nie należy odbierać prestiżu i pozbawiać tej szansy sportowców jeśli nie ma powodu.

ODPOWIEDZ