Igrzyska Olimpijskie 2024

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
cOx

Re: Igrzyska Olimpijskie 2024

Post autor: cOx » 01 sie 2017, 12:14

sharkinator pisze:
01 sie 2017, 11:37
Na szczęście w wakacje mam przymusowy urlop :)
Jesteś posłem / senatorem ? ;)

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 01 sie 2017, 14:16

Hehe, wtedy bym pracował w wakacje i pod osłoną nocy wprowadzał dobrą zmianę :D

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 01 sie 2017, 15:40

To już wiemy jakie masz poglądy polityczne :P

Co do strefy czasowej to do wszystkiego można się przyzwyczaić, jedyny warunek (nie zawsze łatwy do osiągnięcia) to wolny czas. Drugi tydzień Rio miałem wolne, mogłem się spokojnie przestawić na czas brazylijski, co bez większych trudności mi się udało, podobnie jak powrót do czasu polskiego po ceremonii zamknięcia. Odsypiałem wszystko do południa ;) Gorzej mają ci, którzy mają już pozakładane rodziny, a w szczególności dzieci, tutaj wzięcie urlopu już raczej nie wystarczy (chyba, że się rodzinkę wyśle na dwa tygodnie nad morze ;) ).

Dark777

Post autor: Dark777 » 01 sie 2017, 17:30

Col_Frost pisze:
01 sie 2017, 15:40
To już wiemy jakie masz poglądy polityczne :P

Co do strefy czasowej to do wszystkiego można się przyzwyczaić, jedyny warunek (nie zawsze łatwy do osiągnięcia) to wolny czas. Drugi tydzień Rio miałem wolne, mogłem się spokojnie przestawić na czas brazylijski, co bez większych trudności mi się udało, podobnie jak powrót do czasu polskiego po ceremonii zamknięcia. Odsypiałem wszystko do południa ;) Gorzej mają ci, którzy mają już pozakładane rodziny, a w szczególności dzieci, tutaj wzięcie urlopu już raczej nie wystarczy (chyba, że się rodzinkę wyśle na dwa tygodnie nad morze ;) ).
Ja to informuję około 6 miesięcy wstecz że w terminie od xxx do xxx będę niedostępny i zdaje to egzamin praktycznie już od Atlanty;-).

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 13 sie 2017, 5:20

CZYTALIŚCIE O POMYŚLE WPROWADZENIA E-SPORTÓW DO IO W PARYŻU? http://www.espn.co.uk/olympics/story/_/ ... r-olympics JAKO POKAZOWE OK, ALE NA LITOŚĆ BOSKĄ JUŻ WOLAŁBYM ŻUŻEL I NARTY WODNE NIŻ DARTA I INNE ODMIANY E-SPORTÓW?
SWOJĄ DROGĄ TRZEBA PRZEŚLEDZIĆ DYSCYPLINY I KONKURENCJE W KTÓRYCH BRYLUJĄ TRÓJKOLOROWI BO ZGODNIE Z ZASADAMI AGENDY 2020 MOGĄ WPROWADZIĆ NOWE KOSZTEM TYCH CO SĄ WIĘC KTO WIE CO W 2024 ZOBACZYMY...

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 13 sie 2017, 5:58

Sugerując się wikipedią i ulubionymi popularnymi sportami we Francji można podejrzewać, że wśród nowych dyscyplin zaistnieje Petanque czyli Bule, Orientereeing czyli Bieg na orientację, Cricket czyli Krykiet, ewentualnie Beach Soccer czyli Piłka Nożna Plażowa
Niestety w żadnym z tych sportów dyscyplin nie mamy tradycji, ani sukcesów nawet w World Games

Slendie

Post autor: Slendie » 13 sie 2017, 7:48

Co do e-sportu na IO myślę, że kwestia którą najpierw trzeba rozważyć to czy to w ogóle sport. Według mnie, człowieka który siedział w tym dosyć głęboko pewien czas, e-sport nie powinien być utożsamiany ze sportem. Nie piszę tego ujmując czegokolwiek tej dosyć nowej dziedzinie(?) wręcz uważam, że w przyszłości może osiągać duży sukces i przekonywać swoją formą coraz to większe grono ludzi którzy są sceptycznie nastawieni. E-sport powinien być tak jakby osobnym "czymś" które nie jest zależne od sportu bo tak naprawdę nie jest to potrzebne. Pytanie jest więc dlaczego aż tak bardzo forsuje się miano sportu na ów twór. Odpowiedzi jest kilka, przywołam niektóre z nich. Dobra oglądalność w internecie szczególnie wśród ludzi młodych (przyszłościowa dyscyplina?). Co idzie za oglądalnością czyli sponsorzy tym samym pieniądze. I jeden z ważniejszych powodów, gracze nie mogą nazywać się sportowcami czyli tym samym mają problemy z wizami, dłuższymi pobytami na zgrupowaniach czy też turniejach odbywających się zagranicą.

matti

Post autor: matti » 13 sie 2017, 8:50

Muszę Wam się do czegoś przyznać... .

Są momenty, gdy mam dość wprowadzania do programu IO nowych, często idiotycznych dyscyplin. Co gorsza odbywa się to kosztem liczby konkurencji w poszczególnych dyscyplinach, które w programie są od wielu lat (czasem "od zawsze"). Płakać mi się chce, że ktoś wpadł na idiotyczny pomysł wyprowadzenia z programu konkurencji C2 w kajakarstwie górskim i wprowadzeniu C1 kobiet. Po pierwsze w C2 zdobyliśmy jedyny medal olimpijski (Sydney 2000 - Kołomański/Staniszewski). Po drugie kobiety w kanadyjkach radzą sobie bardzo słabo.

Nie mogę pojąć jak można było doprowadzić do tego, żeby w programie znalazł się BMX! Po stokroć wolałbym jazdę drużynową na czas na szosie. Teraz piszecie o e-sporcie. Przecież jeżeli to wejdzie, a przy okazji wywalą "nasze" konkurencje to nie wiem czy będę miał ochotę jeszcze na to wszystko patrzeć

balwan

Post autor: balwan » 13 sie 2017, 9:28

Matti mam takie samo zdanie.
Nie miałbym nic przeciwko nowym dyscyplinom ( ale nie Esporcie) gdyby nie powodowało to usunięcie innych dyscyplin z programu. Może MKOl zdecyduje że w 2024 liczba sportowców może być większa. I w tedy nowe dyscypliny nie usuną innych konkurencji.

anoda

Post autor: anoda » 13 sie 2017, 9:59

Niestety wszędzie rządzi pieniądz. Ale kiedy to cos wejdzie do programu IO to chyba będzie trzeba odtrabic koniec unoszacego sie nad sportowymymi arenami ducha olimpizmu. Po wprowadzeniu 48 drużyn do finałów piłkarskich MS juz wszystko jest możliwe...
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

pbest

Post autor: pbest » 13 sie 2017, 10:07

E-sport nawet się tak nie powinien nazywać, słowo sport to w tym przypadku jakieś nieporozumienie.

Ale niestety faktycznie pieniądz już wszędzie jest najważniejszy...dobrze, że przyszło nam jeszcze końcówkę "normalnych" igrzysk przeżywać.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 sie 2017, 10:48

balwan pisze:
13 sie 2017, 9:28
Matti mam takie samo zdanie.
Nie miałbym nic przeciwko nowym dyscyplinom ( ale nie Esporcie) gdyby nie powodowało to usunięcie innych dyscyplin z programu. Może MKOl zdecyduje że w 2024 liczba sportowców może być większa. I w tedy nowe dyscypliny nie usuną innych konkurencji.
Kilka sprostowań:

Żadna nowa dyscyplina w Tokio nie usunęła innej konkurencji. Konkurencje zostały usunięte w ramach przetasowań konkurencji w ramach tych samych dyscyplin. 5 nowych dyscyplin (karate, skate, wspinaczka, baseball, surfing) nie wliczają się do puli olimpijskiej i nic nie odejmują z niej. Zmiany w "starych" sportach przyszły z drugą falą modyfikacji - zmiany w kajakach, wiosłach, dodanie 3x3, 2 dodatkowe konkurencje w szermierce itd.
W tej drugiej fali było jednak MNÓSTWO zmian onktore wielu z nas się prosiło - wspomniane konkurencje w szermierce, dodatkowe konkurencje na torze, turniej drużynowy w judo, mikst w tenisie stołowym.... i litości, niektórzy z was nie lubią BMX ale to jest prawdziwy sport, który uprawia masa ludzi. Jeśli w jednym momencie wzbogaca się tradycję czyli szermierkę oraz nowowczesność pod postacią BMX, to chyba jest OK.
I jak piszecie, to pamiętajcie, że te drugie zmiany zaproponowały federacje a MKOL na nie się zgodził. Goniądza federacja decydowała w jakim kierunku chce iść.

Sprawa starcrafta na IO - to są przecież typowe balony testowe, by zobaczyć jak ludzie zareagują na propozycję. Już od kilku lat w naszych mediach sportowych co jakiś czas piszą o tym, forsa musi być nie z tej ziemi. Mam nadzieję, że ktoś mądry na to zareaguje.

matti

Post autor: matti » 13 sie 2017, 11:36

Tylko dlaczego te przetasowania w konkurencjach w ramach poszczególnych dyscyplin (np. w kajakach) mają polegać na realizacji kolejnej chorej idei (w mojej ocenie!), czyli równouprawnienia płci. Panie w kanadyjkach pływają na śmiesznym poziomie, boks kobiecy wygląda jak groteska. Mimo to jest wyrównywanie kategorii. Niedługo zobaczymy facetów w pływaniu synchronicznym i w wywijaniu wstążeczką w ramach gimnastyki artystycznej.

Ja nie mam nic przeciwko, żeby program IO pozostał taki jak jest obecnie. Co najwyżej można dodać trochę konkurencji np. drużyny w szermierce (co już się stało).

Gwarantuje Wam, że wprowadzenie e-sportu zabije Igrzyska takie jakie znamy!

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 sie 2017, 12:49

Ja tylko sprostowałem, bo zaczęliście mieszać nowe dyscypliny ze zmianami w konkurencjach. Nie można prowadzić rzeczowej dyskusji jak się miesza pojęcia i dwa różne zjawiska, bo i cele i środki były odmienne.

Uważam za ryzykowne pisanie co jest chore. Do wyrażenia swojej opini stygmatyzujesz innych odejmując im cechy "normalności" definiowanej według twojego widzimisię. Taka dyskusja jest bez sensu. Wszystko się sprowadzi do "moja racja jest mojsza" na wzór tego co nam serwują media.

Co ciekawe w oficjalnej kandydaturze Paryża nie ma przewidzianych stadionów na baseball ani żadnej innej infrastuktury dla 5 nowych dyscyplin. Pewnie zobaczą jak te zawody się zaprezentują w Tokio by się zdecydować. Najbardziej prawdopodobne są surfing i wspinaczka, bardzo u nich popularne.
Ciekawe czy będą propozycje rozwinięcia rugby do wersji tradycyjnej?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 13 sie 2017, 15:00

W przypadku (odpukać) włączenia e-sportu (chociaż dla mnie to tylko szum mediów, które nie mają nic lepszego do pisania i szukają tylko skandalu na siłę, dobrze wiedząc, że jest to tak samo prawdopodobne jak wyścigi motocyklowe czy samochodowe) proponuję organizację międzynarodowej pielgrzymki do Lozanny i protestu.

ODPOWIEDZ