Media sportowe

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
mrpotato

Re: Media sportowe

Post autor: mrpotato » 28 lip 2019, 9:05

Akurat na Polske jako czarnego konia w baskecie to ja tez licze i pewnie nie tylko ja, moze nie w znaczeniu medalowym ale duzo wiekszym niz sam udzial,moze jakis cien nadziei na kwalifikacyjna sciezke io, eliminacje i przyzwoity team spirit uprawniają do lekkiego optymizmu imho
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 28 lip 2019, 9:39

barania głowa pisze:
27 lip 2019, 22:00
Od wielu lat na stronie:
http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckc ... /start.htm
są dostępne w formie elektronicznej numery Przeglądu sportowego do roku 1959 r. Parę lat temu czytałem, że udostępnianie elektroniczne ma być kontynuowane. Orientuje się ktoś, czy są gdzieś dostępne numery po 1959 r.?
Kiedyś też szukałem. Wydaje mi się, że nie ma. Pisałeś może do BUW-u z pytaniem w tej sprawie? Problemem może być to, że kolejne roczniki być może nie są zmikrofilmowane. A projekt, w ramach którego zdigitalizowano wcześniejsze roczniki opierał się na digitalizacji mikrofilmów. Ale to tylko moje przypuszczenie. Jeśli np. BN i BUW w swoich czytelniach udostępniają nowsze numery w oryginałach, a nie mikrofilmach, to znaczy że mam rację. Ale nie wiem jak to wygląda.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 28 lip 2019, 11:21

Pisałem maila do obu bibliotek, jedna z nich odpowiedziała że nic nie wiedzą aby zasób elektroniczny Przeglądu był poszerzany, ale istnieje możliwość m.in. zamówienia skanów kolejnych numerów w tym, przez biblioteki lokalne. Z tym że jest to odpłatne i konieczne jest wiedzieć z jakiej daty chcemy numer, czy artykuł.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Ryszard_1

Post autor: Ryszard_1 » 28 lip 2019, 11:43

Udało mi się kilkanaście lat temu nabyć roczniki Sportu z lat 1975-76. Aż przyjemnie niekiedy usiąść sobie o poczytać :) Niestety na aukcjach internetowych już jest co raz mniej takich ofert.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 28 lip 2019, 11:45

Wychodzi więc na to, że nie maja własnych zbiorów cyfrowych PS i nie ma co prędko liczyć na kolejne roczniki w sieci. Zresztą gdzieś na stronie z tymi elektronicznymi numerami do 1959 roku było chyba info, że PS pojawił się w tym zbiorze dzięki współpracy z Muzeum Sportu, czy jakoś tak. Więc pewnie muzeum miało mikrofilmy do 1959 roku. A może to własnie Muzeum Sportu wiedziałoby coś więcej? Chociaż to chyba słaby trop.
Ryszard_1 pisze:
28 lip 2019, 11:43
Udało mi się kilkanaście lat temu nabyć roczniki Sportu z lat 1975-76. Aż przyjemnie niekiedy usiąść sobie o poczytać
Ja mam roczniki Piłki Nożnej" z lat 90-tych. Przegląda się czasem miło. Poza tekstami o zdolnych juniorach, którym redakcja wróżyła świetlaną przyszłość.

maruda

Post autor: maruda » 28 lip 2019, 12:15

balwan pisze:
28 lip 2019, 8:47
Trzeba w zapowiedziach kłamać że są szanse na sukces , bo kto włączy MS w koszykówce jeśli będą mówić że przy takim składzie nie wyjdziemy z grupy ?
maruda pisze:
09 cze 2019, 0:34
Kursy PZBUK na zwycięzcę grupy A w koszykarskich mś:

Polska – 2.05
Chiny – 2.70
Wenezuela – 5.00
Wybrzeże Kości Słoniowej – 41.00
Inne buki widzą sprawę podobnie ;)
To co się dzieje w TVP jako całości jest skandaliczne, ale TVP Sport się moim zdaniem broni. Jest lepiej niż kilka lat temu, więcej wyczucia co jest ważne, jest trochę nowocześniej (w dobrym tego słowa znaczeniu).

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 28 lip 2019, 13:19

Ryszard_1 pisze:
28 lip 2019, 11:43
Udało mi się kilkanaście lat temu nabyć roczniki Sportu z lat 1975-76. Aż przyjemnie niekiedy usiąść sobie o poczytać :) Niestety na aukcjach internetowych już jest co raz mniej takich ofert.
U mnie w sąsiedztwie był facet, co miał numery Przeglądu sportowego oraz Tempa od końca lat 50-tych dotyczące io i innych większych wydarzeń sportowych w bardzo dobrym wstanie. Facet zmarł i żona z córką wszystko spaliły w piecu zanim go jeszcze pochowano.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 28 lip 2019, 13:32

maruda pisze:
28 lip 2019, 12:15
Inne buki widzą sprawę podobnie
Na kurs u buków wpływ ma nie tylko to jak prawdopodobne jest dane zdarzenie, ale także to ilu ludzi coś obstawia. Im więcej, tym kurs niższy, co w sumie oczywiste. Czasem nawet przez to kurs może wydawać się nieco zastanawiający. A że "taśmowi gracze" bywają optymistami co do naszych wyników... Ale na ten argument być może jeszcze za wcześnie, bo do MŚ trochę czasu, a "taśmowy" gracz najczęściej chyba nie obstawia zdarzeń z dużym wyprzedzeniem czasowym. Ale akurat w tej ostatniej kwestii pewności nie mam.

maruda

Post autor: maruda » 28 lip 2019, 13:59

Kuburgha pisze:
28 lip 2019, 13:32
maruda pisze:
28 lip 2019, 12:15
Inne buki widzą sprawę podobnie
Na kurs u buków wpływ ma nie tylko to jak prawdopodobne jest dane zdarzenie, ale także to ilu ludzi coś obstawia. Im więcej, tym kurs niższy, co w sumie oczywiste. Czasem nawet przez to kurs może wydawać się nieco zastanawiający. A że "taśmowi gracze" bywają optymistami co do naszych wyników... Ale na ten argument być może jeszcze za wcześnie, bo do MŚ trochę czasu, a "taśmowy" gracz najczęściej chyba nie obstawia zdarzeń z dużym wyprzedzeniem czasowym. Ale akurat w tej ostatniej kwestii pewności nie mam.
Nie wchodząc w dyskusję o tym jak powstają kursy u buków - zagraniczni też na pierwszy miejscu stawiają Polskę.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 lip 2019, 14:24

Z chęcią gdzieś bym się dowiedział jak powstają kursy. Ale s odpowiednim temacie 😉

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 28 lip 2019, 20:57

balwan pisze:
28 lip 2019, 8:47
W kontekście tego to oczywiście zakłamanie , ale TVP musi tak robić w tym przypadku. Prawa do formuly1 dużo kosztowały, oglądalność z tego co mi wiadomo fatalna. Na TVP sport F1 oglądają Niedzielni kibice którzy za dużo pojęcia nie mają więc kupią coś takiego i ktoś dzięki takiej informacji włączy TVP .
Zależy jaką oglądalność nazwiemy fatalną. Z jednej strony jest minimalnie lepsza niż na Eleven Sports, a z drugiej TVP ma kanały otwarte i według zasięgu powinna bić Eleven o kilka długości. No ale jak się kupuje wydarzenie sportowe od połowy i oczekuje milionowych oglądalność to cóż...

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 sie 2019, 17:09

Beznadziejny program TVP transmisji z DME. Początek telewizyjnej relacji opóźniony przez ME w kolarstwie (to akurat jestem w stanie zrozumieć), ale nie można odpalić transmisji w aplikacji/na stronie, bo "przerwa w transmisji". A teraz jeszcze kończą relację na TVP Sport, bo gra Ekstraklapa, a w "jedynce" zaczną dopiero o 17:30, bo Teleexpress. No kurde, ja rozumiem, że DME to nie jest najważniejsze sportowe wydarzenie roku, ale do cholery pierwszy raz jesteśmy jej gospodarzem i prawdopodobnie po raz pierwszy je wygramy!

Outsider

Post autor: Outsider » 12 sie 2019, 3:29

Col_Frost pisze:
11 sie 2019, 17:09
Beznadziejny program TVP transmisji z DME. Początek telewizyjnej relacji opóźniony przez ME w kolarstwie (to akurat jestem w stanie zrozumieć), ale nie można odpalić transmisji w aplikacji/na stronie, bo "przerwa w transmisji". A teraz jeszcze kończą relację na TVP Sport, bo gra Ekstraklapa, a w "jedynce" zaczną dopiero o 17:30, bo Teleexpress. No kurde, ja rozumiem, że DME to nie jest najważniejsze sportowe wydarzenie roku, ale do cholery pierwszy raz jesteśmy jej gospodarzem i prawdopodobnie po raz pierwszy je wygramy!
A w TVP2 powtórka "Kocham Cię Polsko" sprzed x czasu ...

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 12 sie 2019, 13:17

Mnie najbardziej dobijają "aniołki Matusińskiego". Nie one same oczywiście, ale Babiarz powtórzył ten zwrot co najmniej ze trzydzieści razy. Jest to tak samo wkurzające jak swego czasu słuchanie komentatorów tenisa: Isia to, Isia tamto, Isia owamto. Mimo wszystko człowiek chciałby poczuć, że ogląda poważne zawody, a nie dobranockę.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 12 sie 2019, 17:35

Merlin pisze:
12 sie 2019, 13:17
Mnie najbardziej dobijają "aniołki Matusińskiego". Nie one same oczywiście, ale Babiarz powtórzył ten zwrot co najmniej ze trzydzieści razy.
Wiesz one same chciały, żeby je tak nazywać. I raczej raz kiedyś to nic złego.
Merlin pisze:
12 sie 2019, 13:17
Isia to, Isia tamto, Isia owamto. Mimo wszystko człowiek chciałby poczuć, że ogląda poważne zawody, a nie dobranockę.
Po Rio jedna z dziennikarek o tym pisała, ze ją to wkurza. Bo wszędzie Marysia, Kasia, Asia, a o panach nikt nie mówi Pawełek, Konradek czy Rafałek.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

ODPOWIEDZ