Media sportowe

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
L__

Re: Media sportowe

Post autor: L__ » 08 sie 2017, 20:47

Nie ma o czym mówić. Jeżeli nie stać TVP na wóz (co jest śmieszne przy tej skali budżetu) to niech wcale nie pokazują MŚ w LA. W przypadku naszej specyfiki rozkładu szans medalowych to oczywistość.

I obraz jest bardziej potrzebny, niż komentarz Jóźwika na miejscu. Choć za przekaz bez komentarza Jóźwika, ale z dzwiękiem stadionu byłbym skłonny dodatkowo dopłacić.

Może się złożą z jakąś inną TV zagraniczną albo od niej wykupią obraz, bo to jest żałosne, że pół świata ma normalną transmisję. Pokazywanie lekkiej przez IAAF to osobna dyskusja, ale od lat wiemy jak jest.

A program tych MŚ i brak sesji porannych- przy tym olbrzymim zainteresowaniu kibiców- to strzał w "10". Kapitalnie ogląda się zawody przy pełnej publice, także rano. W dni powszechnie poranne sesje są dla zapaleńców, emerytów i szkół. Nie o to chodzi w poważnym sporcie.
L__=Lukash

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 08 sie 2017, 21:12

Jestem zbulwersowany postawą TVP. 😡

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 09 sie 2017, 9:33

Col_Frost pisze:
08 sie 2017, 16:44
A dlaczego koniecznie musiałby to startować starter? A w przypadku falstartu zawodniczki nr 15, co, nawrócą wszystkie na start? Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, żeby biegacze startowali w tym przypadku np. tak jak w biathlonie, każdy sam decyduje, widząc uciekające sekundy, czy to już jego kolej, czy lepiej jeszcze się wstrzymać. A jak ktoś wyskoczy za wcześnie to np. 15 sekund do czasu.
Dlaczego? Hm, może dlatego, że tak jest w lekkiej od 150 lat? W sporcie, w którym mierzy się czas z dokładnością do jednej tysięcznej sekundy chcesz wprowadzić start "na oko"? Biathlon, to coś zupełnie innego, biega się na wielokrotnie dłuższym dystansie, czas nie ma żadnego znaczenia, liczy się tylko miejsce, bo przecież nie notuje się rekordów. Naprawdę, nie starajmy się uatrakcyjnić wszystkiego na siłę. Ja wiem, że przy dzisiejszych tendencjach niejeden chciałby się doczekać np. wieloboistów, którzy kończąc setkę będą wbiegać bezpośrednio na skocznię w dal i oddawać skok, a lądując w piasku łapać w powietrzu oszczep i rzucać. Ale to właśnie najpopularniejsze sporty, takie jak LA, futbol, czy tenis najmniej zmieniają przepisy na przestrzeni lat i na razie wychodzi im to na dobre. I niech tak zostanie.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 09 sie 2017, 9:58

Col_Frost pisze:
08 sie 2017, 16:44
Nie no, faktycznie. Dwie sesje dziennie zamiast jednej z pewnością nie wydłużyłyby czasu antenowego ;) Mnie akurat podoba się program mistrzostw w Londynie, człowieka naprawdę niewiele omija. Poza tym nie przypominam sobie mistrzostw w lekkiej, na których w sesjach wieczornych w ogóle nie było eliminacji. To nie pływanie. Ale może robiono tak w latach 90-ych, nie pamiętam tego okresu zbyt dobrze.
Miałem oczywiście na myśli, że nie wydłużyłoby to czasu jednej sesji. Czas antenowy do południa, a wieczorem, to jednak zupełnie coś innego i telewizje na pewno by dwie sesje dziennie przełknęły. Tym bardziej, że przecież całość mistrzostw pokazują zazwyczaj tylko kanały sportowe, które i tak nie mają w tym czasie nic lepszego. Inna sprawa, to kibice, którzy rano mają do roboty co innego i dla nich korzystne jest upchnięcie jak najwięcej konkurencji do sesji wieczornej kiedy, tak jak piszesz, niewiele człowieka omija. Tylko, czy rzeczywiście nie omija, jeśli można obejrzeć pięć skoków, albo rzutów, w tym cztery z odtworzenia? Ja osobiście wolałbym, żeby ominęły mnie poranne kwalifikacje. Rozwiązań problemu jest kilka, MŚ trwają aż dziesięć dni, więc można nawet wydzielić cztery dni na konkurencje techniczne, a sześć na biegi i wszystko by się zmieściło.

balwan

Post autor: balwan » 09 sie 2017, 11:04

Też wolę by mnie ominęły eliminacje , niż się męczyć oglądaniem lekkoatletyki wieczorem. Eliminacje konkurencji biegowych co straszne nudne .

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 09 sie 2017, 13:27

Jeżeli są występy z Polakami to wręcz przeciwnie.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2017, 14:30

Merlin pisze:
09 sie 2017, 9:33
Dlaczego? Hm, może dlatego, że tak jest w lekkiej od 150 lat? W sporcie, w którym mierzy się czas z dokładnością do jednej tysięcznej sekundy chcesz wprowadzić start "na oko"? Biathlon, to coś zupełnie innego, biega się na wielokrotnie dłuższym dystansie, czas nie ma żadnego znaczenia, liczy się tylko miejsce, bo przecież nie notuje się rekordów. Naprawdę, nie starajmy się uatrakcyjnić wszystkiego na siłę. Ja wiem, że przy dzisiejszych tendencjach niejeden chciałby się doczekać np. wieloboistów, którzy kończąc setkę będą wbiegać bezpośrednio na skocznię w dal i oddawać skok, a lądując w piasku łapać w powietrzu oszczep i rzucać. Ale to właśnie najpopularniejsze sporty, takie jak LA, futbol, czy tenis najmniej zmieniają przepisy na przestrzeni lat i na razie wychodzi im to na dobre. I niech tak zostanie.
W sumie uważam się za tradycjonalistę, zmiany rzadko mi się podobają, a np. w takim programie olimpijskim to już prawie wcale. Ale nawet ja uważam argument "nie zmieniajmy niczego, bo tak jest od dawien dawna" za... Zresztą nieważne za jaki, niech sobie każdy dopowie z kontekstu, zapewniam jedynie, że żadnych wulgaryzmów tam nie ma ;)
Kłóciłbym się czy la należy do najpopularniejszych dyscyplin na świecie, jasne w sportach indywidualnych jest czołowym graczem, ale czy poza tenisem jakaś dyscyplina indywidualna może się mierzyć z drużynowymi (golf?) pod względem liczby fanów? Pewnie MŚ mają sporą oglądalność, w końcu od niepamiętnych czasów goszczą w kanałach otwartych TVP, ale ile osób ogląda DL? O mitingach krajowych już nawet nie mówię. Fajnie też, że podałeś przykład futbolu. Akurat według mnie tej dyscyplinie przydałaby się solidna dawka reform. Osobiście już dawno od niej odszedłem, oglądam właściwie tylko mecze reprezentacji no i większe turnieje typu MŚ, ME, do tego finał LM. Ale to nie to co kiedyś, gdy potrafiłem w jeden weekend kilka meczów obejrzeć. Dyscyplina zwyczajnie mnie znudziła. O wiele bardziej wolę sobie obejrzeć mecz koszykówki czy hokeja na lodzie.
Ale ja to ja, inny wciąż wolą oglądać kopaną. Ale właściwie dlaczego? Bo tempo gry jest niezwykle wysokie i nie można oderwać wzroku od telewizora, żeby czegoś nie przegapić? Nie. Bo można zobaczyć wielkie gwiazdy i ponapawać się ich niezwykłymi umiejętnościami? A w innych dyscyplinach to nie można? Bo można poczuć magię wielkiego sportu i atmosferę sportowego święta? A w innych dyscyplinach nie można? Prawda (przynajmniej wg mnie) jest taka, że ludzie (mówię tu o stałych oglądaczach, nie sezonowych kibicach) oglądają futbol dlatego, że to futbol. I to jedyny powód.
Ale odbiegłem znacznie od tematu. Nadal nie widzę powodu dla którego zawodnik sam nie mógłby decydować o momencie swojego startu. Czym to się różni od konieczności wstrzelenia się w moment, w którym starter naciśnie spust pistoletu? Czas tak czy siak byłby mierzony od punktu, w którym zawodnik miałby wystartować, a linię mety to już w ogóle przekraczałby w dokładnie ten sam sposób co dziś. Czas można by mu spokojnie mierzyć w setnych sekundach, a jakby ktoś chciał to w tysiącznych lub (jeśli technologia pozwoli) w jeszcze mniejszych jednostkach czasu.
Zgadzam się, że to spora zmiana, nawet rewolucyjna, ale naprawdę aż taka "na siłę"? Wyolbrzymianie tego porównując do połączenia wszystkich siedmiu bojów w jeden to już jednak lekka przesada. Nikt nie stara się z tego zrobić szachoboksu (tak, taki sport istnieje) ;)
Merlin pisze:
09 sie 2017, 9:58
Miałem oczywiście na myśli, że nie wydłużyłoby to czasu jednej sesji. Czas antenowy do południa, a wieczorem, to jednak zupełnie coś innego i telewizje na pewno by dwie sesje dziennie przełknęły. Tym bardziej, że przecież całość mistrzostw pokazują zazwyczaj tylko kanały sportowe, które i tak nie mają w tym czasie nic lepszego. Inna sprawa, to kibice, którzy rano mają do roboty co innego i dla nich korzystne jest upchnięcie jak najwięcej konkurencji do sesji wieczornej kiedy, tak jak piszesz, niewiele człowieka omija. Tylko, czy rzeczywiście nie omija, jeśli można obejrzeć pięć skoków, albo rzutów, w tym cztery z odtworzenia? Ja osobiście wolałbym, żeby ominęły mnie poranne kwalifikacje. Rozwiązań problemu jest kilka, MŚ trwają aż dziesięć dni, więc można nawet wydzielić cztery dni na konkurencje techniczne, a sześć na biegi i wszystko by się zmieściło.
Prawie pełna zgoda, ale czy to naprawdę wina programu, że realizator woli 10 minut czasu antenowego poświęcić na bieg, który trwa 10 sekund? Jasne, zmiana sposobu budowania programu jest z pewnością prostsza i o wiele mniej pracochłonna niż nauczenie wszystkich realizatorów na świecie nowego sposobu pokazywania imprez lekkoatletycznych. Tylko, że drugi sposób byłby o wiele lepszym wyjściem dla widza.
Oczywiście zgadzam się, że nawet przy takim sposobie realizowania transmisji ważniejsze powinny być finały niż eliminacje i to bez względu na konkurencje. Jednak całkowite oddzielenie rzutów i skoków od biegów też nie jest dobrym pomysłem. Czy oglądanie ciągnącego się 2-3h konkursu skoku o tyczce, gdzie jedna próba jest oddawana co 2-3 minuty byłoby naprawdę aż takie interesujące, bez możliwości przełączenia się na inną konkurencję? Szczególnie jeśli brakowałoby w nim reprezentantów naszego kraju? Ilu z nas z zapartym tchem śledziłoby konkurs kobiecego skoku w dal, w którym nie padłby ani jeden dobrej jakości rezultat? Prawda jest taka, że lekka jest najbardziej atrakcyjna właśnie w formie takiego misz-maszu, tu rzut, tam skok, tu znów kamera na bieżnię, albo nawet ulicę, bo akurat maraton. Trzeba tylko ludzi, którzy potrafiliby to właściwie pokazać, a przede wszystkim pomysłu na to.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 09 sie 2017, 14:56

Col_Frost pisze:
09 sie 2017, 14:30
zmiana sposobu budowania programu jest z pewnością prostsza i o wiele mniej pracochłonna niż nauczenie wszystkich realizatorów na świecie nowego sposobu pokazywania imprez lekkoatletycznych. Tylko, że drugi sposób byłby o wiele lepszym wyjściem dla widza.
Oczywiście zgadzam się, że nawet przy takim sposobie realizowania transmisji ważniejsze powinny być finały niż eliminacje i to bez względu na konkurencje. Jednak całkowite oddzielenie rzutów i skoków od biegów też nie jest dobrym pomysłem. Czy oglądanie ciągnącego się 2-3h konkursu skoku o tyczce, gdzie jedna próba jest oddawana co 2-3 minuty byłoby naprawdę aż takie interesujące, bez możliwości przełączenia się na inną konkurencję?
To wcale nie byłby nowy sposób pokazywania imprez, bo przez wiele lat tak właśnie wyglądały transmisje z LA.
Pól minuty do biegu, a tu przebitka na skok, czy rzut i z powrotem na bieżnię. Dopiero od może kilkunastu lat to się zmieniło i jest to co teraz.
Jeśli chodzi o oddzielenie konkurencji technicznych, to przecież jest ich z wielobojami 18. Gdyby zostały skupione w czterech dniach, to na pewno nie byłoby żadnych przestojów, bo przypadałoby dokładnie po pięć na każdy dzień ( wieloboje trwają dwa dni ), więc musiałyby się też odbywać jednocześnie.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2017, 16:42

Czyli znów jedne próby byłyby pokazywane, a inne z odtworzenia ;)

Co do realizatorów, no to się poprawiam: Nie nauczyć, a przypomnieć.

Chociaż też zastanawiam się, na ile problemem obecnej realizacji jest powszechny dostęp do wyników na żywo (internet). Czy kiedyś faktycznie tak wszystko pokazywano na bieżąco, czy po prostu wydawało się, że tak jest, bo nie znało się wyników, a komentatorzy nie wyprowadzali widza z błędu, co zresztą czynią do dziś? Niemniej pierwsze MŚ, jakie dobrze pamiętam to Sevilla (nie wiem czemu nie Ateny, IO w Atlancie pamiętam dość dobrze), a w Edmonton były już relacje internetowe, więc co ja tam wiem?

balwan

Post autor: balwan » 09 sie 2017, 16:51

Col_Frost pisze:
09 sie 2017, 16:42
Czyli znów jedne próby byłyby pokazywane, a inne z odtworzenia ;)

Co do realizatorów, no to się poprawiam: Nie nauczyć, a przypomnieć.

Chociaż też zastanawiam się, na ile problemem obecnej realizacji jest powszechny dostęp do wyników na żywo (internet). Czy kiedyś faktycznie tak wszystko pokazywano na bieżąco, czy po prostu wydawało się, że tak jest, bo nie znało się wyników, a komentatorzy nie wyprowadzali widza z błędu, co zresztą czynią do dziś? Niemniej pierwsze MŚ, jakie dobrze pamiętam to Sevilla (nie wiem czemu nie Ateny, IO w Atlancie pamiętam dość dobrze), a w Edmonton były już relacje internetowe, więc co ja tam wiem?
Relacje Live czasami przeszkadzają w przeżywaniu emocji. Ja sportem interesowałem się od lat dziecięcych. I najfajniej mi się oglądało wydarzenia sportowe kiedy jeszcze nie było smartfonów a nawet laptopów. Teraz 90% podczas transmisji wzrok mam skierowany w ekran telefonu.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2017, 17:32

Prawda, prawda. Ja tak samo oglądam od lat dziecięcych, dla mnie to lata 90-te, a konkretnie druga połowa, wcześniej byłem za młody. Pierwszy raz wyniki przez internet śledziłem podczas IO w Atenach, przełomowy moment, można powiedzieć.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 10 sie 2017, 23:48

Włoskim kibicom nie umknie żaden start ich reprezentanta. RAI pokazuje każdy skok, rzut i bieg swoich.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 11 sie 2017, 0:16

A nas nie stać ... porażka

radef

Post autor: radef » 11 sie 2017, 8:48

A tak przeanalizowałem sobie z mojej pamięci kiedy na MŚ/ME TVP wysyłała wóz i miała dostęp do sygnałów z innych konkurencji. IO nie liczę, ponieważ w tym wypadku zwykle udostępniane są sygnały z pozostałych konkurencji (na tych 10-12 kanałach, które idą z igrzysk).
MŚ 2009 Berlin
ME 2010 Barcelona
ME 2014 Zurych
i oczywiście HMŚ w Polsce.
Obstawiam, że na ME 2018 w Berlinie będą mieli wóz. I pewnie wówczas będą się chwalić cały czas jak podczas igrzysk w Rio. Z tego co pamiętam to już podczas transmisji z ostatnich ME Szaranowicz co chwilę mówił "Na igrzyskach pokażemy każdy rzut i skok Polaka".
Szkoda natomiast, że tegoroczne MŚ były ostatnią szansą na wóz do co najmniej 2023. Skoro Wielka Brytania jest za daleko to co dopiero Katar i USA.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 13 sie 2017, 3:44

Narzekamy na TVP, a tymczasem we wtorek w ZDF zamiast MŚ z udziałem Niemców puścili Superpuchar UEFA Real-ManUtd - o znikomym znaczeniu dla Niemiec (Kroos gra w Realu i na tym koniec).

ODPOWIEDZ