Media sportowe

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
Wilczek19857

Re: Media sportowe

Post autor: Wilczek19857 » 28 wrz 2019, 15:30

Krolowa Sniegu pisze:
28 wrz 2019, 15:19
Outsider pisze:
28 wrz 2019, 0:41
Ja już w misję TVP od dawna nie wierzę, jak widać sport wpisuje się w te trendy.
O misji to można rozmawiać, kiedy nie ma walki o reklamodawców.
Są osobne transmisje w tvp sport, bez komentarza można patrzeć na dysk mężczyzn chociażby, musicie zajrzeć na transmisje są rozłożone w czasie na pojedyncze skupienie się na konkretną konkurencje

balwan

Post autor: balwan » 28 wrz 2019, 17:09

Nie ma co Eurosport w super momencie przerwa , tak jakby 6 miejsce na MŚ nie miało znaczenia...TVP nie lepsze , liczyłem że końcówkę pokażą

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 28 wrz 2019, 21:29

Anita Włodarczyk jak wiele innych gwiazd sportu słabo nadaje si ę do komentowania relacji sportowych. Nie ma cech gaduły, stawia zbyt stanowcze sądy, które szybko i dość często upadają, językowo też średnio. Z tym trzeba się urodzić. Świetnych ludzi nadających się komentowania dało nam wioślarstwo z Kajetanem Broniewskim na czele. Spory luz, umiejętność opowiadania, dobry merytorycznie. Dobrzy są też Kolbowicz i Michalska, choć jej tego luzu trochę brakuje. Może jakby miała lepszych partnerów, ale w studiu różnicy nie robi.

Natomiast nasi zawodowi komentatorzy mam wrażenie że słabo przygotowują się do tego co robią. Rozumiem problemy z tym co jest na żywo, tutaj bolączki potwierdzane przez zagranicznych komentujących, jak słaba widoczność, małe monitory, słaby internet, mało miejsca itd. powodują, że współczesny komentator często widzi mniej, niż widz przed telewizorem, wsparty jeszcze internetem. Ale już jak nie potrafi ogarnąć jak dzień wcześniej finalnie zakończyły się eliminacje, czy jaki ostatecznie 14 lat temu zdobył medal Szymon Ziółkowski, to po prostu jest słabo przygotowany i olewa swoją robotę. Chmara też nic nie wnosi, jest całkowicie nijaki.

Dzisiejsza relacja miała jeden zajebisty moment. Włodarczyk przy Chmarze o jednej ze startujących wypaliła, że złapani na dopingu dla niej nie istnieją. Ciekawe czy zrobiła to celowo, czy nie przygotowała się do relacji.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 wrz 2019, 21:51

barania głowa pisze:
28 wrz 2019, 21:29
Anita Włodarczyk jak wiele innych gwiazd sportu słabo nadaje si ę do komentowania relacji sportowych. Nie ma cech gaduły, stawia zbyt stanowcze sądy, które szybko i dość często upadają, językowo też średnio. Z tym trzeba się urodzić. Świetnych ludzi nadających się komentowania dało nam wioślarstwo z Kajetanem Broniewskim na czele. Spory luz, umiejętność opowiadania, dobry merytorycznie. Dobrzy są też Kolbowicz i Michalska, choć jej tego luzu trochę brakuje. Może jakby miała lepszych partnerów, ale w studiu różnicy nie robi.
Tylko, że ona przychodzi nie jako komentatorka tylko jako ekspert, który ma się wypowiadać w roli fachowca, a nie komentować.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 28 wrz 2019, 22:16

Krolowa Sniegu pisze:
28 wrz 2019, 21:51
Tylko, że ona przychodzi nie jako komentatorka tylko jako ekspert, który ma się wypowiadać w roli fachowca, a nie komentować.
Jestem komentatorem ekspertem, przynajmniej w założeniu. Towarzyszy obrazowi, relacjonuje, więc komentuje i jest pod tym względem przeciętna poza tym jednym hasłem z dopingiem.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

mrpotato

Post autor: mrpotato » 28 wrz 2019, 22:38

barania głowa pisze:
28 wrz 2019, 22:16
Krolowa Sniegu pisze:
28 wrz 2019, 21:51
Jestem komentatorem ekspertem, przynajmniej w założeniu. Towarzyszy obrazowi, relacjonuje, więc komentuje i jest pod tym względem przeciętna poza tym jednym hasłem z dopingiem.
to chyba jej debiut, brałbym na to poprawkę
pamiętam np. Darka Baranowskiego[kolarstwo,ES] i jego początki, dukał coś i ledwo z niego wyciągali dwa równoważniki zdania na pol godziny a teraz nawija jak stary wyga, ma dowcip, łatwość siegania do wspomnien i ja go b lubie choć tez nie każdy musi to podzielać ofc
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 29 wrz 2019, 0:37

To jak TVP olewa chód jest niesamowite. Najpierw mecz szczypiornistek z odtworzenia, teraz powtórki z tego co się działo na stadionie (nawet w internetowej transmisji). Nie jest to najpopularniejsza konkurencja, z pewnością, ale żeby powtórek nie można było pokazać kiedy indziej?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 wrz 2019, 9:38

Col_Frost pisze:
29 wrz 2019, 0:37
To jak TVP olewa chód jest niesamowite. Najpierw mecz szczypiornistek z odtworzenia, teraz powtórki z tego co się działo na stadionie (nawet w internetowej transmisji). Nie jest to najpopularniejsza konkurencja, z pewnością, ale żeby powtórek nie można było pokazać kiedy indziej?
Akurat wydaje mi się, że te z założenia te powtórki to po to, żeby kibice wysiedzueli i nie było "za nudno" bo jednak 50 km chodu raczej nie porywa, a i komentatorom się tyle gadać nie chce. I o ile w TV rozumiem, to w Internecie mogli puścić już cały. Z drugiej strony nie wiem czy ktoś kto nie jest kibicem będzie w nocy oglądał chód.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 29 wrz 2019, 9:49

Krolowa Sniegu pisze:
29 wrz 2019, 9:38
Col_Frost pisze:
29 wrz 2019, 0:37
Akurat wydaje mi się, że te z założenia te powtórki to po to, żeby kibice wysiedzueli i nie było "za nudno" bo jednak 50 km chodu raczej nie porywa, a i komentatorom się tyle gadać nie chce. I o ile w TV rozumiem, to w Internecie mogli puścić już cały. Z drugiej strony nie wiem czy ktoś kto nie jest kibicem będzie w nocy oglądał chód.
A ktoś kto nie jest kibicem będzie oglądał w nocy powtórkę ręcznej? ES pokazał, że można "zapchać" te mało popularne godziny całym, grubo ponad 4-godzinnym chodem, a to przecież prywatna stacja. Ale może dlatego, jak już nabywają do czegoś prawa, to pokazują wszystko (jeśli nie w TV to chociaż na Playerze). W TVP jest za to jakaś dziwna moda by marnować nabyte prawa telewizyjne. I nie jest to przytyk do obecnego kierownictwa, bo tak się działo na długo przed nim.

balwan

Post autor: balwan » 29 wrz 2019, 14:32

Probosz od jakiegoś czasu pobija Pana od kombinacji Norweskiej. Wczoraj nie mógł uwierzyć że Kasia tak szybko straciła szanse. A dziś opowiada bzdury od 10. A teraz nawet nie potrafi sprawdzić co to są strefy czasowe.

wilk stepowy

Post autor: wilk stepowy » 30 wrz 2019, 16:28

barania głowa pisze:
28 wrz 2019, 21:29
Dzisiejsza relacja miała jeden zajebisty moment. Włodarczyk przy Chmarze o jednej ze startujących wypaliła, że złapani na dopingu dla niej nie istnieją. Ciekawe czy zrobiła to celowo, czy nie przygotowała się do relacji.
O wpadce Sebastiana Chmary podejrzewam że zbyt wiele osób nie wie. W internecie o tym brak praktycznie informacji, sam nie wiem kiedy wpadł, na ile dostał dyskwalifikację. Milczy o tym wikipedia. A w przypadku takiego Liska jest to dostępna informacja. Podobnie można przeczytać o wpadce Alicji Pęczak, czasowo chyba podobnej do Chmary.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 30 wrz 2019, 17:42

Też zwróciłem uwagę, że Anita wypaliła o tym dopingu. Plus miałem wrażenie, że słychać, że nie lubi Fiodorow, ale starała się być grzeczna, no bo wiadomo.

Z kolei Eurosport dzisiaj miał duże problemy z łącznością przez Francję, w związku z czym słyszeliśmy na antenie jakieś 3 razy jak Rudziński rozmawia z Francuzami, a przynajmniej próbuje, a będący na miejscu Robert Korzeniowski miał niewyłączony mikrofon jeszcze dobrą minutę po swoim wejściu, więc usłyszeliśmy, że "wkur....ą go ci Francuzi" :D

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 30 wrz 2019, 18:16

Kazulinho pisze:
30 wrz 2019, 17:42
Z kolei Eurosport dzisiaj miał duże problemy z łącznością przez Francję, w związku z czym słyszeliśmy na antenie jakieś 3 razy jak Rudziński rozmawia z Francuzami, a przynajmniej próbuje, a będący na miejscu Robert Korzeniowski miał niewyłączony mikrofon jeszcze dobrą minutę po swoim wejściu, więc usłyszeliśmy, że "wkur....ą go ci Francuzi"
Aż mi się przypomniało słynne "Jezus Maria, Szaranowicza miałem na uszach i zgłupiałem!"

A ja oglądam lekką na TVP Sport, wychodzę na chwilę, wracam, a tu Szpakowski. I też zgłupiałem. Nie zauważyłem wcześniej, że jakiś geniusz wymyślił godzinną przerwę w zawodach :D

Greebo

Post autor: Greebo » 30 wrz 2019, 18:29

Col_Frost pisze:
30 wrz 2019, 18:16
. Nie zauważyłem wcześniej, że jakiś geniusz wymyślił godzinną przerwę w zawodach :D
Jutro tak samo, zakładam ze to tak jakby sesja ranna (eliminacyjna) i wieczorna (finałowa)

balwan

Post autor: balwan » 30 wrz 2019, 19:55

Wczoraj podczas wyścigu MŚ w kolarstwie na Eurosporcie komentatorzy wykazali się brakiem profesjonalizmu. Gdy Van Der Poel odpadł w tedy zaczęli prawie godzinne świętowanie że za rok w Polskiej ekipie będzie koszulka tęczowa. Oczywiście kibicowanie Trentinowi przez komentatorów jestem w stanie zrozumieć , ale aż takie lekceważenie pozostałych uznaje za brak profesjonalizmu.

A co ciekawe po transmisji przeczytałem że na TVP sport komentatorzy mieli podsłuch radia wyścigu i bardzo prezycyjne informacje podawali kto odpada.

ODPOWIEDZ