Media sportowe

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
maruda

Re: Media sportowe

Post autor: maruda » 07 wrz 2018, 19:19

balwan pisze:
07 wrz 2018, 19:11
Krolowa Sniegu pisze:
07 wrz 2018, 15:46
balwan pisze:
07 wrz 2018, 15:35
Proboszcz dziś przegiął. Zaczął mówić że " niestety bardzo przykra wiadomość , Krystyna Vogel ..." I zamiast powiedzieć od razu to zaczął przez dwie minuty ją przedstawiać.... Zawsze mnie takie coś denerwowało
Musi przedstawiać, bo 3/4 jak nie więcej oglądających nie wie kim ona jest. Tego uczą na każdym kursie komentatorskim, miałam okazję brać w czymś takim udział i to jest konieczne. Masz komentować na tyle prosto, by osoba, która pierwszy raz włączy ten sport wiedziała o co chodzi i kto jest kim, oczywiście w granicach. Ale taka Vogel szerszemu gronu znana nie jest.
Tylko najpierw powinien mówić co się stało a nie budować emocje...a później by mógł mówić o Vogel kilka godzin bo zasługuje na to.
Mi generalnie Probosz nie przeszkadza - ale też mnie to dziś wkurzyło, zwłaszcza że nie wiedziałem do czego zmierza (myślałem, że umarła).
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2018, 20:26 przez maruda, łącznie zmieniany 1 raz.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 wrz 2018, 19:34

balwan pisze:
07 wrz 2018, 19:11
Krolowa Sniegu pisze:
07 wrz 2018, 15:46
balwan pisze:
07 wrz 2018, 15:35
Proboszcz dziś przegiął. Zaczął mówić że " niestety bardzo przykra wiadomość , Krystyna Vogel ..." I zamiast powiedzieć od razu to zaczął przez dwie minuty ją przedstawiać.... Zawsze mnie takie coś denerwowało
Musi przedstawiać, bo 3/4 jak nie więcej oglądających nie wie kim ona jest. Tego uczą na każdym kursie komentatorskim, miałam okazję brać w czymś takim udział i to jest konieczne. Masz komentować na tyle prosto, by osoba, która pierwszy raz włączy ten sport wiedziała o co chodzi i kto jest kim, oczywiście w granicach. Ale taka Vogel szerszemu gronu znana nie jest.
Tylko najpierw powinien mówić co się stało a nie budować emocje...a później by mógł mówić o Vogel kilka godzin bo zasługuje na to.
No cóż budowanie emocji też jest ważne, chociaż akurat nie w takiej sytuacji życiowej. Bo to dramat.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 07 wrz 2018, 20:20

Ludzie, nauczcie się, że Probosz. Krytykujecie, to chociaż wiedzcie kogo ;)

balwan

Post autor: balwan » 07 wrz 2018, 22:58

No dziś akurat już nie autosłownik a jakieś zaćmienie ;)
Jednak zdania nie zmieniam i tu krytyka się należała.

Kazulinho

Re: Karate

Post autor: Kazulinho » 13 lis 2018, 21:40

Dziwi mnie, że was to dziwi i się burzycie. Tak działają media i tyle. Nie ma opcji, żeby na czołówkach były niszowe sporty (poza IO) i portal się czytał albo telewizja oglądała. Wiem, że wszyscy tu jesteśmy pasjonatami i byśmy chcieli, ale bez przesady, nie ma co narzekać

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 13 lis 2018, 21:56

Kazulinho pisze:
13 lis 2018, 21:40
Dziwi mnie, że was to dziwi i się burzycie. Tak działają media i tyle. Nie ma opcji, żeby na czołówkach były niszowe sporty (poza IO) i portal się czytał albo telewizja oglądała. Wiem, że wszyscy tu jesteśmy pasjonatami i byśmy chcieli, ale bez przesady, nie ma co narzekać
Dziwi mnie, że Ciebie to dziwi i się burzysz. Tak działa forum pasjonatów i tyle. Nie ma opcji, żeby jego użytkownicy nie oczekiwali artykułów związanych z ich ulubionymi dyscyplinami i żeby akceptowali ich faktyczny brak. Wiem, że media są przede wszystkim nastawione na zysk i piszą głównie o najpopularniejszych sportach (z wyjątkiem IO), ale bez przesady, można by od czasu do czasu napisać o czymś innym niż kopana :-P

A teraz poważnie. Nikt tu chyba nie oczekuje, żeby najpopularniejsze portale sportowe prowadziły całe cykle o niszowych dyscyplinach, żeby regularnie relacjonowały zawody zagraniczne i krajowe, przeprowadzały wywiady z zawodnikami itd. Jednak informacja o tym, że Polka została mistrzynią świata w konkurencji olimpijskiej powinna się chyba znaleźć na czymś co ma ambicje nazywać się portalem sportowym. Nawet w formie krótkiej notki gdzieś w zakamarkach strony, ale być powinno ;-)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lis 2018, 22:04

Col_Frost pisze:
13 lis 2018, 21:56
Kazulinho pisze:
Dziwi mnie, że Ciebie to dziwi i się burzysz. Tak działa forum pasjonatów i tyle. Nie ma opcji, żeby jego użytkownicy nie oczekiwali artykułów związanych z ich ulubionymi dyscyplinami i żeby akceptowali ich faktyczny brak. Wiem, że media są przede wszystkim nastawione na zysk i piszą głównie o najpopularniejszych sportach (z wyjątkiem IO), ale bez przesady, można by od czasu do czasu napisać o czymś innym niż kopana :-P

A teraz poważnie. Nikt tu chyba nie oczekuje, żeby najpopularniejsze portale sportowe prowadziły całe cykle o niszowych dyscyplinach, żeby regularnie relacjonowały zawody zagraniczne i krajowe, przeprowadzały wywiady z zawodnikami itd. Jednak informacja o tym, że Polka została mistrzynią świata w konkurencji olimpijskiej powinna się chyba znaleźć na czymś co ma ambicje nazywać się portalem sportowym. Nawet w formie krótkiej notki gdzieś w zakamarkach strony, ale być powinno ;-)
Tyle, że to od czasu do czasu się zwyczajnie nie opłaca. Większość młodych dziennikarzy ma obecnie w portalach płacone za tekst. Liczy się liczba kliknięć, a sorry, ale nowa fryzura Lewandowskiego ma więcej klików od złota Polki, której nikt nie zna.

maruda

Post autor: maruda » 13 lis 2018, 22:09

Krolowa Sniegu pisze:
13 lis 2018, 22:04
Col_Frost pisze:
Kazulinho pisze:

Tyle, że to od czasu do czasu się zwyczajnie nie opłaca. Większość młodych dziennikarzy ma obecnie w portalach płacone za tekst. Liczy się liczba kliknięć, a sorry, ale nowa fryzura Lewandowskiego ma więcej klików od złota Polki, której nikt nie zna.
Od opisywania fryzury Lewandowskiego to jest chyba raczej Pudelek ;)
Portal sportowy powinien przede wszystkim informować, jeżeli złoto Polki w konkurencji olimpijskiej (w dodatku stała za tym sukcesem ciekawa historia!) nie jest wystarczająco ważną informacją - to chyba nie jest to jednak portal sportowy (moim zdaniem nie mamy w Polsce, niestety, porządnego portalu sportowego).

Pawło

Post autor: Pawło » 13 lis 2018, 22:33

to co jest a to co powinno być to 2 różne sprawy, realia są jakie są

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lis 2018, 23:20

maruda pisze:
13 lis 2018, 22:09
Krolowa Sniegu pisze:
Col_Frost pisze:

Portal sportowy powinien przede wszystkim informować, jeżeli złoto Polki w konkurencji olimpijskiej (w dodatku stała za tym sukcesem ciekawa historia!) nie jest wystarczająco ważną informacją - to chyba nie jest to jednak portal sportowy (moim zdaniem nie mamy w Polsce, niestety, porządnego portalu sportowego).
Portal sportowy pisze o sporcie i sportowcach, więc takie wątki też się podciągają. Nie mówię, że to dobrze, ale tak po prostu jest i będzie, bo każdy chce zarabiać, a nie marnować czas na artykuł, który przeczytają nieliczni.

maruda

Post autor: maruda » 14 lis 2018, 5:10

Krolowa Sniegu pisze:
13 lis 2018, 23:20
maruda pisze:
Krolowa Sniegu pisze:

Portal sportowy pisze o sporcie i sportowcach, więc takie wątki też się podciągają. Nie mówię, że to dobrze, ale tak po prostu jest i będzie, bo każdy chce zarabiać, a nie marnować czas na artykuł, który przeczytają nieliczni.
Idąc taką logiką to portale będą pisać ciągle o tych samych osobach - bo skąd czytelnicy mają się dowiedzieć o jakichś innych sportowcach? :)

Będę się upierał, że w dziennikarstwie powinno chodzić też o coś więcej niż tylko o zarabianie.

Zresztą jestem całkowicie przekonany, że mit "klikalności" to, przynajmniej częściowo, po prostu wymówka. Niski poziom artykułów (tak pod względem formy, jak i doboru tematów) nie wynika (tylko) z tego, że czytelnicy chcą czytać takie, a nie inne treści. To (niestety!) dziennikarze po prostu nie mają odpowiedniej wiedzy i warsztatu. Żeby była jasność: jest to problem nie tylko tematów sportowych.

Pawło

Post autor: Pawło » 14 lis 2018, 8:24

maruda pisze:
14 lis 2018, 5:10
Krolowa Sniegu pisze:
13 lis 2018, 23:20
maruda pisze:

Idąc taką logiką to portale będą pisać ciągle o tych samych osobach - bo skąd czytelnicy mają się dowiedzieć o jakichś innych sportowcach? :)

Będę się upierał, że w dziennikarstwie powinno chodzić też o coś więcej niż tylko o zarabianie.

Zresztą jestem całkowicie przekonany, że mit "klikalności" to, przynajmniej częściowo, po prostu wymówka. Niski poziom artykułów (tak pod względem formy, jak i doboru tematów) nie wynika (tylko) z tego, że czytelnicy chcą czytać takie, a nie inne treści. To (niestety!) dziennikarze po prostu nie mają odpowiedniej wiedzy i warsztatu. Żeby była jasność: jest to problem nie tylko tematów sportowych.
walczysz z wiatrakami, rzeczywostością, faktami, prawami rynku
możesz założyć taki portal, ale zobacz jak mało jest nas tu, nawet totallympics się aż tak nie rozrosło.
wszystko reguluje rynek, podaż i popyt. Przecież oni prowadzą badania rynku i piszą tak, by jak najwięcej zarobić, ale na frontowych stronach. Inne informacje są ukryte w wątkach danego sportu, ale są.
Po co dyskutujesz z tym jak jest? nie zmienisz tego - tak, portale piszą o tych samych osobach, ich wakacjach, dziewczynach, coming outach, fryzurach i rozwodach...jeśli są POPULARNE. Jesli coś nie jest popularne...nie piszą. Z czym tu dyskutować? Masz prawo mieć swoje zdanie, ale ono nie zmieni rzeczywistości. Z nią można się jedynie pogodzić.
Zweryfikuj to. Załóż własny portal z własnymi zasadami za własne pieniądze i zobaczymy jak szybko upadnie;p.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 14 lis 2018, 10:48

Pawło pisze:
14 lis 2018, 8:24

Zweryfikuj to. Załóż własny portal z własnymi zasadami za własne pieniądze i zobaczymy jak szybko upadnie;p.
Z taką filozofią to do niczego nikt nigdy nie dojdzie. Kiedyś podpierałeś się myślicielami klasycznymi, to ja tylko przypomnę, że pewien Grek, pan Platon, pisał w "Państwie", że każdy powinien mieć swoją rolę w społeństwie. Jeden jest lekarzem i umie leczyć ludzi. Inny jest szewcem i umie reperować buty. A jeszcze inny poetom i umie pisać ładne historie. Każdy umie trochę tego trochę tamtego. Ja, bo przecież każdy pisze o sobie, jestem lekarzem, umiem reperować buty bo mój ojciec ma zakład obuwniczy i znam się trochę na dziennikarstwie (internetowym), bo przez kilka lat pracowałem jako redaktor. Ale oczywiście nie mogę na raz zajmować się tym wszystkim, dlatego wszyscy w społeczeństwie przystajemy na podział ról i obowiązków. Jeden więc leczy, inny szyje buty a jeszcze inny robi wojne. Już nie pamiętam czy o tym pisał Platon czy już inny myśliciele, ale tym co ich łączy jest pieniądz. Jeden płaci drugiemu, by dobrze wykonywał swoją pracę.

Po tym przydługim wstępie doszedłem więc do kwestii pieniężnej. Skoro zgadzam się, bym płacił dziennikarzom za podawanie mi informacjii sportowych, to wymagam, aby te informacje były conajmniej rzetelne, ciekawe i z pewną dozą powiedzmy artyzmu - czyli z tym wysokolotnym zapałem, na który mnie nie stać (Szaranowicz w TV, ś.p. Ambroziak i Petruczenko w prasie). I tak jak buty jak kupuję chcę by mi służyły minimum dwa lata, a jak nie to następnym razem zmienię szewca, tak jeśli wchodząc na portal sportowy czytam (duży baner w dziele "najnowsze" na portalu Onet Sport) Fani gratulują brzuszka Małgorzecie Rozenek-Majdan, to w tym momencie zmieniam portal i nie godzę się by oni zarabiali publikując takie śmieci.

Nie możemy uważać, że "realia są jakie są" i mamy z tym nic nie robić. Jak na stacji benzynowej będą mi mieszać benzynę z wodą pół na pół, to też mam powiedzieć, że takie realia, taki klimat? Klikalność i SEO to najgorsze rzeczy jakie spotkały współczesne dziennikarstwo i w wielu domenach je zabiły. Tak jest z naszym dziennikarstwem sportowym.

Wcześniej było pisane, że tak jest wszędzie - sprawdzam. L'Equipe pierwszy nagłówek - "Zła atmosfera w Golden State Warriors", drugi i trzeci o biznesie wobec młodych piłkarzy, o tym jak wielkie kluby kupują dziecięcych piłkarzy (co moim zdaniem jest ogromnym skandalem, ale to nie w tym wątku), potem wywiad z Federerem, profil jakiegoś piłkarza Allassane Plea (nie znam). Przescrollowałem do końca i rzadnych gołych pośladków jakieś nowej dziewczyny jednego z mistrzów świata, żadnego artykuły o nowej fryzurze Mbappé. Można? Można.

Gazetta dello sporte.
Tu już po trzech scrollach Emilly Rajkowski ale tylko w bocznej ramce. W artykułach dużo więcej Calcio, ale są i MŚ U23 w zapasach i biatlon i sporty motorowe. Ale głownie Calcio ;)

I oddam honor Przeglądowi Sportowemu, bo w dniu dzisiejszym jest dużo o sporcie. Jest o Szurkowskim, jest o Justynie, jest o Maliszewskiej. Więc jednak można. I to się liczy. Już sobie odłożyłem kilka artykułów z dzisiejszego PS, bo wydają się ciekawe.

Przepraszam, nie zrobię podsumowania tego mojego nudnego felietonu bo czas goni. Ale powiem tylko, że od dziennikarzy należy wymagać, bo wtedy sami zdamy się na bylejakość.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 14 lis 2018, 11:03

Runfixe, pełna zgoda. Dodam jeszcze, że zapominamy o jednej ważnej kwestii. Media kształtują odbiorcę. Ludzie chcą najwięcej czytać o piłce, więc dziennikarze piszą o niej więcej, kosztem innych dyscyplin, więc ludzie powoli zaczynają zapominać o ich istnieniu. I tak spirala się kręci. Co prawda dziś mamy wspaniałe narzędzie, jakim jest internet i jeśli ktoś ma ochotę może sobie wejść na portal poświęcony curlingowi, szermierce, albo pięciobojowi i czytać o swojej ukochanej dyscyplinie przez cały rok, ale w ramach ogółu niewiele to zmieni niestety. Czasami się zastanawiam, czy gdyby Małysz zaczął wygrywać dopiero dziś, również zyskałby taką sławę jak osiemnaście lat temu?
Krolowa Sniegu pisze:
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Chyba mało który czytelnik ogólnosportowego portalu (ogólnosportowego z nazwy, bo jak wszyscy wiemy takich jest bardzo mało) nie kliknie w link "Polka mistrzynią świata!", albo jeszcze lepiej "Polka mistrzynią świata, teraz czas na złoto olimpijskie!". A skoro liczy się liczba kliknięć, a nie czas spędzony na czytaniu artykułu, dla dziennikarza nie ma znaczenia czy czytelnik przeczyta od dechy do dechy, czy zawiedziony tematyką kliknie wstecz i zacznie szukać pasjonujących wieści o tym czy Lewandowski ogolił się maszynką z czterema, czy pięcioma ostrzami ;-)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2018, 11:04 przez Col_Frost, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 14 lis 2018, 11:04

Pawło pisze:
14 lis 2018, 8:24
Po co dyskutujesz z tym jak jest? nie zmienisz tego
Ciekawe, gdzie byśmy byli, gdyby np. jaskiniowcy też wychodzili z takiego założenia? :)
A, mówiąc poważnie, to skłaniam się do poglądu, że to nie oczekiwania odbiorców, a raczej słabe przygotowanie piszących odpowiada za niski poziom artykułów i kiepski dobór tematów. Na onecie, pod informacją o złocie Doroty Banaszczyk ukazało się 51 komentarzy, obok znalazł się news o opuszczeniu przez Lewandowskiego treningu kadry, który skomentowało 6 osób. Nie jest więc tak, że o "repertuarze" portali decyduje wyłącznie "klikalność". Po prostu, zawód dziennikarza drastycznie obniżył poziom wraz z rozwojem środków przekazu, a przede wszystkim internetu. Dzisiaj dziennikarzem czuje się każdy, kto potrafi sklecić dwa zdania bez wielkich błędów ortograficznych i naprawdę trudno się spodziewać, że ktoś taki nie pójdzie na łatwiznę.

ODPOWIEDZ