Reforma sportu

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Kazulinho

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Kazulinho » 25 lip 2019, 22:33

Warszawa w tej chwili baaardzo mocno się buduje, choć głównie korporacyjnie.

Więc zgadzam się, że dla sportu mogliby coś dorzucić. Nie licząc piłki stolica jest bardzo zaniedbana pod tym względem.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 25 lip 2019, 22:43

runfixe pisze:
25 lip 2019, 22:25
Akurat mało jaka inna stolica europejska, oprócz Berlina, była budowana od podstaw po 1945 roku. A że już wtedy priorytetu były jakie były, to mamy w stolicy w 1990 roku hutę i PKiN. Był i stadion ale się rozpadł.
Budapeszt, Belgrad, w pewnym stopniu Haga, no i Kolonia ;-) A w odbudowie Warszawy pomogły środki z innych miast, zwłaszcza z tzw. Ziem Odzyskanych, gdzie zamiast za odbudowę brano się za rozbiórkę.

rafciu2000

Post autor: rafciu2000 » 25 lip 2019, 23:25

Warszawa to jest tak zacofana jeżeli chodzi o infrastrukturę sportową, że w Europie wśród stolic śmiało można ich ustawiać ich na ostatnim miejscu pod tym względem. Brak porządnej hali sportowej (1 stary Torwar, na którym brakuje miejsca dla koszykarzy Legii, siatkarek Wisły itd.), brak przyzwoitego stadionu lekkoatletycznego (bo ten na Awfie to raczej stadionik), brak hali lekkoatletycznej z bieżną okrężną/okólną ( no chyba, że ktoś uważa, że bieganie sprintów na hali AWF tuż przy filarach jest bezpieczne), gdyby nie WUM to także nie byłoby basenu olimpijskiego (ten na Warszawiance nie ma olimpijskich wymiarów).
Ale przecież będą mieli najwyższy wieżowiec, "drapacz chmur" w Europie. I mają 2 stadiony do naszego sportu narodowego, w którym odnosimy przepotężne sukcesy takie jak awans na ME czy MŚ.

A żeby nie był offtop to wrócę jeszcze do kwestii hali lekkoatletycznych w Polsce (takich prawdziwych z bieżnia okrężną), które miały powstać w Polsce jak grzyby po deszczu wg zapowiedzi premiera po udanych HMŚ w Birmingham lub MŚ w Londynie (nie pamiętam dokładnie). Były przewidziane hale w Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach, Opolu, Rzeszowie, Wrocławiu. Oczywiście w żadnym z tych miast budowa się nie rozpoczęła do teraz, co więcej tylko w jednym z nich ogłoszono przetarg ( w Poznaniu), który oczywiście przerósł możliwości finansowe ponad 0,5 mln miasta i prawie 1 mln aglomeracji poznańskiej.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 25 lip 2019, 23:52

rafciu2000 pisze:
25 lip 2019, 23:25
Oczywiście w żadnym z tych miast budowa się nie rozpoczęła do teraz, co więcej tylko w jednym z nich ogłoszono przetarg ( w Poznaniu), który oczywiście przerósł możliwości finansowe ponad 0,5 mln miasta i prawie 1 mln aglomeracji poznańskiej.
Zgłosił się jeden inwestor - za 76 mln. Urząd wycenił na 42 mln. Chcieli z ministerstwa 27 mln. Dostali 15 mln. Dodawanie i odejmowanie pozostawiam wam (jak kogoś bawią procenty, może też mnożyć i dzielić).

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 26 lip 2019, 0:54

rafciu2000 pisze:
Ale przecież będą mieli najwyższy wieżowiec, "drapacz chmur" w Europie.
Wieżowców akurat w tym kontekście bym się nie czepiał, bo w większości (nie piszę, że we wszystkich, bo nie mam pewności) są to prywatne inwestycje, więc nie jest to zamiast obiektów sportowych, a kompletnie obok. Nie jest tak, że miasto woli budować wieżowce zamiast obiektów sportowych, co jest zasugerowane. Nie budują ani tego, ani tego :P

rafciu2000

Post autor: rafciu2000 » 26 lip 2019, 1:05

Kazulinho pisze:
26 lip 2019, 0:54
rafciu2000 pisze:
Ale przecież będą mieli najwyższy wieżowiec, "drapacz chmur" w Europie.
Wieżowców akurat w tym kontekście bym się nie czepiał, bo w większości (nie piszę, że we wszystkich, bo nie mam pewności) są to prywatne inwestycje, więc nie jest to zamiast obiektów sportowych, a kompletnie obok. Nie jest tak, że miasto woli budować wieżowce zamiast obiektów sportowych, co jest zasugerowane. Nie budują ani tego, ani tego :P
"Pośrednio" jednak mogą je budować.
Nie do końca jest to kompletnie obok, bo jak pokazuje przykład stadionu Skry, miasto chętnie "pozbyłoby się" tego terenu na rzecz prywatnego inwestora, który postawi tam prywatną inwestycję np. apartamenty czy biurowce. Oczywiście za odpowiednią kwotę. Dlaczego tego nie zrobili? Bo opinia publiczna by ich zjadła, że w miejscu legendarnego stadionu ktoś stawia bloki czy wieżowce (nie wiem czy akurat w tym miejscu można je stawiać). Jak na moje to mogliby sprzedać ten teren prywatnemu podmiotowi i postawić w innym miejscu stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia, byleby takowy był w stolicy.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 lip 2019, 2:31

rafciu2000 pisze:
26 lip 2019, 1:05
Kazulinho pisze:
26 lip 2019, 0:54

"Pośrednio" jednak mogą je budować.
Nie do końca jest to kompletnie obok, bo jak pokazuje przykład stadionu Skry, miasto chętnie "pozbyłoby się" tego terenu na rzecz prywatnego inwestora, który postawi tam prywatną inwestycję np. apartamenty czy biurowce. Oczywiście za odpowiednią kwotę. Dlaczego tego nie zrobili? Bo opinia publiczna by ich zjadła, że w miejscu legendarnego stadionu ktoś stawia bloki czy wieżowce (nie wiem czy akurat w tym miejscu można je stawiać). Jak na moje to mogliby sprzedać ten teren prywatnemu podmiotowi i postawić w innym miejscu stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia, byleby takowy był w stolicy.
Słowo przeciw słowu - miasto twierdzi, że w budżecie remont Skry jest przewidziany, tylko prezes klubu (Kaliszewski) nie chce go oddać.

Pawło

Post autor: Pawło » 26 lip 2019, 8:39

Ilu z Was mieszka w Warszawie? :)
Fakt, od strony wielkich imprez / hal kulejemy. Ale w małym zakresie wybór jest ogromny od biegania/rower/rolki po pływalnie, badminton, plażówkę, tenis, konie, tenis stołowy, łuki, sztuki walki itp. itp. Jest sporo do poprawy, ale nie tak źle jak opisane. To, że obecne państwo polskie ładuje miliony w populizm wyborczy 500+, Rydzyka itp. i olewa sport oraz kulturę czy oświatę nie oznacza, że tak jest wszędzie. Warszawę czeka wymiana całej średnicówki, zrycie sporych połaci miasta. Mam nadzieję, że poprawimy się....co do państwa straciłem tą nadzieję, mam na szczęście dużo muzyki do słuchania.

Greebo

Post autor: Greebo » 26 lip 2019, 8:48

Może jednak te tematy bardziej polityczne iż sportowe sobie darować? Albo chociaż pisać w innym dziale?

mrpotato

Post autor: mrpotato » 26 lip 2019, 9:03

Greebo pisze:
26 lip 2019, 8:48
Może jednak te tematy bardziej polityczne iż sportowe sobie darować? Albo chociaż pisać w innym dziale?
Jestem za , ja takie teksty pomijam ale one przykrywają ciekawsze info na tematy zasadnicze czyli szkoda czyjejs roboty w tym wypadku Twojej apropos World Trials, jest to moze w jakiejs w miare dostepnej tv? Bo jak patrzylem w tygodniu to widzialem Fox tv czy cos takiego
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Pawło

Post autor: Pawło » 26 lip 2019, 9:08

mrpotato pisze:
26 lip 2019, 9:03
Greebo pisze:
26 lip 2019, 8:48
Jestem za , ja takie teksty pomijam ale one przykrywają ciekawsze info na tematy zasadnicze czyli szkoda czyjejs roboty w tym wypadku Twojej apropos World Trials, jest to moze w jakiejs w miare dostepnej tv? Bo jak patrzylem w tygodniu to widzialem Fox tv czy cos takiego
Ogólnie też jestem za, ale tam były całe tyrady kilku userów. Uważam, że wszystkie te wpisy należy gdzieś przenieść, póki są tu odnieść się można tylko tu

Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Reforma sportu

Post autor: Ukassiu » 26 lip 2019, 9:37

Państwo wydaje co roku rekordowo dużo na sport, ale trzeba wbić szpilkę bo jakby to było. Nawet Rydzyk winny i przez niego rząd olewa sport.😂
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Pawło

Post autor: Pawło » 26 lip 2019, 9:53

Ukassiu pisze:
26 lip 2019, 9:37
Państwo wydaje co roku rekordowo dużo na sport, ale trzeba wbić szpilkę bo jakby to było. Nawet Rydzyk winny i przez niego rząd olewa sport.😂
Każdy widzi to co chce :), skoro jest tak dobrze...czemu jest tak źle i drogo :lol: :lol: :lol: - no tak, czymś trzeba sobie kupić naród i głosy by mieć te miliony do przelewania;p

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 26 lip 2019, 9:58

Nie to co chce. Jak ktoś nie jest zaślepiony to zobaczy wzrost wydatków i to znaczny. W 2015 poniżej miliarda, w 2018 1,244mld.
Źle i drogo to znaczy?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Pawło

Post autor: Pawło » 26 lip 2019, 10:02

Ukassiu pisze:
26 lip 2019, 9:58
Nie to co chce. Jak ktoś nie jest zaślepiony to zobaczy wzrost wydatków i to znaczny. W 2015 poniżej miliarda, w 2018 1,244mld.
Źle i drogo to znaczy?
Zgadzam się z powyższym, a jeśli nie widzisz w sklepach i bankomatach (dodruki) skutków tego co się dzieje, w Gdańsku z Prezydentem, Białymstoku...tylko potwierdzasz, że jest tak wielu zaślepionych.
Ceny (rządzenia tych rządów) nie rosną, one wstają z kolan! :). Dałeś się oszukać, to wyjdzie, zobaczysz. Będzie dramat

ODPOWIEDZ