Reforma sportu

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Krolowa Sniegu

Re: Reforma sportu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 lut 2018, 12:04

matti pisze:
17 lut 2018, 12:02
No wybacz, ale ktoś tu zaczął pisać, że trzeba uciąć finansowanie dla Radia Maryja. A ja chciałbym wiedzieć tylko dlaczego oni mają stracić, a nie np. TOK FM, Radio Zet, RMF FM, Eska czy jakakolwiek inna stacja.
Owszem nie potrzebnie zaczęłam. Kończmy i wróćmy do sportu.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 lut 2018, 12:12

SzG pisze:
17 lut 2018, 12:03
Wsparcie RM dało w Vancouver medal Małyszowi na dużej skoczni, więc czekamy na powtórkę. :lol:
Tylko szkoda, że Małysz już nie skacze i żadne wsparcie dla niego nie da nam już medalu ;)
Krolowa Sniegu pisze:
17 lut 2018, 12:04
matti pisze:
17 lut 2018, 12:02
No wybacz, ale ktoś tu zaczął pisać, że trzeba uciąć finansowanie dla Radia Maryja. A ja chciałbym wiedzieć tylko dlaczego oni mają stracić, a nie np. TOK FM, Radio Zet, RMF FM, Eska czy jakakolwiek inna stacja.
Owszem nie potrzebnie zaczęłam. Kończmy i wróćmy do sportu.
Fajnie, że przyznajesz się do oczywistego błędu. To niezbyt częste.

Natomiast wracając do meritum naszej tu dyskusji. Jak widzę matti napisał podobną do mojej opinię o finansowaniu sportu u nas. Ktoś chętny do polemiki? Zwłaszcza ze zwolenników koncepcji "banalnie prostego" rozwiązania jakim jest "więcej pieniędzy"?

italianista

Post autor: italianista » 17 lut 2018, 13:22

Państwo przekazuje rocznie na konkordat jakieś 15 milardów złotych. To nie kwestia tego, na co zostałyby przekazane te pieniądze po jego usunięciu, ale tego, że konkordat istnieje i pochłania ogromne pieniądze. Najpierw rozwiążmy konkordat a dopiero potem będziemy myśleć, na co przeznaczyć tę kwotę.

Polska ma prawo być państwem świeckim.
 ! Wiadomość z: runfixe
po raz kolejny proszę Cię przeczytać regulamin.
Przyszłe pokolenia nie dopuszczą, żeby Polska była nękana i osłabiana przez Watykan.
Przy słabej rozgrywającej cierpi cała drużyna, obojętnie jak dobrze by nie grało pozostałych pięć siatkarek.

Przy dobrej rozgrywającej jesteś w stanie zamarkować nawet brak lewego skrzydła z mistrzem olimpijskim na jego terenie.

matti

Post autor: matti » 17 lut 2018, 13:26

No to co Pan italianista napisał bardzo mnie niepokoi. Mam nadzieję, że admin zareaguje bo zrobiło się niebezpiecznie - padły nawet groźby skierowane wobec konkretnej grupy wyznaniowej.

SzG

Post autor: SzG » 17 lut 2018, 13:30

Ja bym się nie przejmował, bo znając wypowiedzi tego IP wiem, że to osobowość z psychiatryka.

matti

Post autor: matti » 17 lut 2018, 13:32

A to wybacz. Ja tak często nie operuje tutaj na forum więc nie znam za bardzo tego użytkownika (pamiętam jego teksty w dziale kolarstwo)

italianista

Post autor: italianista » 17 lut 2018, 13:33

W temacie o reformie sportu ocieranie się o politykę i religię jest nieuniknione. Zwłaszcza, że Polska, wbrew większościowej woli jej obywateli, znajduje się pod okupacją Watykanu. I pisząc o sporcie natychmiast nasuwa się pytanie, dlaczego Polska w sportach olimpijskich jest mamutem Europy i republiką bananową na tle chociażby Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier czy Białorusi. Czy przypadkiem decydującego wpływu nie ma tu przypadkiem istnienie w Polsce konkordatu, który pochłania lwią część tego, co powinno być łożone na sport?
Przy słabej rozgrywającej cierpi cała drużyna, obojętnie jak dobrze by nie grało pozostałych pięć siatkarek.

Przy dobrej rozgrywającej jesteś w stanie zamarkować nawet brak lewego skrzydła z mistrzem olimpijskim na jego terenie.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 lut 2018, 13:36

italianista pisze:
17 lut 2018, 13:22
Katole nie powinni mieć prawa głosu.
A pewnie normalnie jeszcze określasz się jako tolerancyjny zwolennik wolności?
italianista pisze:
17 lut 2018, 13:22
Najpierw rozwiążmy konkordat a dopiero potem będziemy myśleć, na co przeznaczyć tę kwotę.
Pomijając dyskusję światopoglądową i polityczną, to chyba zauważyłeś, że właśnie przyznałeś, że Twój "banalnie prosty" sposób na naprawę naszego sportu wcale taki prosty nie jest. Chyba, że antyklerykalizm (lub antykatolicyzm) jest u Ciebie silniejszy niż zdolność rozumienia co piszesz.
O światopoglądzie (lekko co najmniej fanatycznym u Ciebie?) z Tobą nie dyskutuję, ale właśnie przyznałeś, że są chyba inne potrzeby naszego kraju niż tylko sport wyczynowy.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 lut 2018, 13:48

matti pisze:
17 lut 2018, 13:26
No to co Pan italianista napisał bardzo mnie niepokoi. Mam nadzieję, że admin zareaguje bo zrobiło się niebezpiecznie - padły nawet groźby skierowane wobec konkretnej grupy wyznaniowej.
Gdzie tam są groźby? Italianista od odbycia kary zachowuje się prawidłowo.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 lut 2018, 14:12

matti pisze:
17 lut 2018, 13:26
1. Wspomniany komentarz moderuję

2. Proszę o zgłaszanie takich postów - ja się bawię igrzyskami, a nie czytam na bieżąco wszystkie głupie komentarzy w tym dziale

3. Jakiś czas temu chciałeś odchodzić z forum za zbytnią moderację z mojej strony. Proszę Cię byś był konsekwentny tak jak będę. Nie może to dotyczyć tylko sytuacji jak Tobie coś się nie spodoba.

matti

Post autor: matti » 17 lut 2018, 14:38

Droga Królowo,

wstaw sobie słowo "Żydzi" zamiast słowa "Katole" w tekście italianisty a następnie zadaj sobie pytanie jakbyś zareagowała na taki tekścik u nas na forum?

Runfixe: wszystko jest ok, ale są granice. Jak ktoś twierdzi, że ja (i zapewne część innych użytkowników forum) nie powinno mieć prawa głosu to robi się niebezpiecznie.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 lut 2018, 14:50

Dlatego się zgadzam z Tobą i proszę byś na przyszłość był konsekwentny.

Matti jakbyś nie zauważył już go ostrzegałem trzy razy i banowalem raz. Ostatnio na jesieni moderatorów zrównano z gruntem przez obrońców "wolności słowa", bo banowali. Ja wytłumaczyłem już czego nie akceptuje i wpis Italianisty jest w tych ramach.

Nie sądzę byś tak szybko przeprowadził prywatną sondę wsród reszty użytkowników, więc Twoje "zapewne część" uważam za figurę retoryczną :)

I tak, zdenerwowało mnie, że mi się obrywa, że nie zareagowałem w ciagu 15 minut po zamieszczeniu głupiego posta, tylko dlatego, że jadłem obiad i oglądałem skoki.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 lut 2018, 16:18

Krolowa Sniegu pisze:
17 lut 2018, 13:48
Italianista od odbycia kary zachowuje się prawidłowo.
Prawidłowo bo pewnie mamy zaniżone oczekiwania ;) Parę niekulturalnych czy napastliwych wpisów mu się jednak zdarzyło. Ale faktycznie dawny kogucik troszkę się utemperował. Oby na stałe. Chociaż ten napastliwy "kogucik" bywa mimowolnie zabawny (w tym wątku jako fanatyczny antyklerykał też).
matti pisze:
17 lut 2018, 14:38
Droga Królowo,

wstaw sobie słowo "Żydzi" zamiast słowa "Katole" w tekście italianisty a następnie zadaj sobie pytanie jakbyś zareagowała na taki tekścik u nas na forum?
No właśnie, w obronie gejów reagowałaś Królowo, nawet na całkiem neutralne nawiązanie do tęczowej flagi.
runfixe pisze:
17 lut 2018, 14:50
Nie sądzę byś tak szybko przeprowadził prywatną sondę wsród reszty użytkowników, więc Twoje "zapewne część" uważam za figurę retoryczną :)
Z tą figurą retoryczną to przesadzasz. Choćby statystycznie to w tej setce użytkowników pewnie trafiłoby się kilkunastu katolików, wedle statystyk italianisty to ze 40, ale różne społeczności (jak nasza forumowa) bywają niereprezentatywne. W każdym razie oprócz mattiego ja także jestem katolikiem. Przepraszam italianistę, ale póki regulamin forum nie stanowi inaczej, to będę korzystał ze swego prawa głosu.
Moherowy berecik Kuburgha pozdrawia postępowego italianistę :)

italianista

Post autor: italianista » 17 lut 2018, 16:32

@Kuburgha

Przyszłe pokolenia nie pozwolą wam na taką Polskę jaka jest obecnie. Zobacz, jak zmienia się już Polska. Obecne pokolenie zapatrzone w Kościół już wymiera. W 100-lecie niepodległości Polski marzy mi się Polska wolna od okupacji Watykanu za kilkanaście-klikadziesiąt lat.

Obecnie coraz więcej ludzi jest świadomych tego problemu i zrobią wszystko, żeby Kościół przestał być finansowany przez rząd. Nie uda wam się dalsza budowa państwa wyznaniowego w Polsce.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 lut 2018, 16:44

matti pisze:
17 lut 2018, 14:38
Droga Królowo,

Runfixe: wszystko jest ok, ale są granice. Jak ktoś twierdzi, że ja (i zapewne część innych użytkowników forum) nie powinno mieć prawa głosu to robi się niebezpiecznie.
To co najwyżej obraźliwe, ale nie jest to groźba.

ODPOWIEDZ