Reforma sportu

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
balwan

Re: Reforma sportu

Post autor: balwan » 19 gru 2017, 20:16

runfixe pisze:
19 gru 2017, 20:04
Dla anegdoty wspomnę, że obecny premier Morawiecki, był w kadrze juniorów w tenisie stołowym.
To po ministrze sportu i obrony byłby to trzeci były sportowiec wyczynowy w tym rządzie.

A na poważnie w budżecie 2018 mają być rekordowe nakłady na sport.
Drugim Macierewicz ? Czy jest jeszcze ktoś ?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 19 gru 2017, 20:22

Macierewicz skoczek do wody. Co ciekawe w dalszym ciągu jest związany z tym sportem i chyba bodajże tydzień temu rozdawał medale na GP.

Nie znalazłem informacji by był kiedykolwiek w jakieś kadrze, ale dla mnie każdy kto skacze z trampoliny 10 m i kontynuuje to regularnie, to już jest poziom wyczynowy.

balwan

Post autor: balwan » 19 gru 2017, 20:55

Nie ma trampoliny 10m , tylko wieża. Po drugie sam skok z takiej wieży nie powoduje że ktoś jest wyczynowym sportowcem. Na Basenach na której jest taka wieża często skaczą ludzie którzy przychodzą sobie popływać. Na Matuszczaka w Rzeszowie wielokrotnie widziałem gdy ktoś skakał. Sam się nie odważyłem bo ja do tej pory słabo pływam;)

Ale kiedyś czytałem że Macierewicz to nawet jakiś medal MP , nie wiem czy można gdzieś posprawdzac to? Na stronie związku pływackiego chyba nie ma bazy medalistów z tamtych lat?

Żeby nie było że tylko off topic to wrzucam linka z tweeta listą nagrodzonych trenerów dziś :
https://mobile.twitter.com/KamilWolnick ... 9762528259

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 19 gru 2017, 21:55

Listy medalistów kiedyś szukałem, bo zaciekawiło mnie to z Macierewiczem. Jakiś czas temu znalazłem taki wpis Jacka Kurskiego na Twitterze sprzed kilku lat: "mało kto wie, że Macierewicz to b. wicemistrz PL w skokach do wody. Tyle, że wtedy jeszcze sprawdzał czy woda w basenie jest"
Sam Macierewicz o swojej przygodzie ze skokami mówił czasem, ale chyba nie chwalił się nigdy medalami. Wydaje mi się, że gdzieś też wspominał, że zakończył występy w tej dyscyplinie (trenował ponoć w Pałacu Młodzieży) w ostatniej klasie liceum.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 gru 2017, 14:32

Przy okazji PZKol:
runfixe pisze:
26 gru 2017, 21:27
Szokujące... jakby jacyś kabareciarze chcieli to odegrać, to by tak nie potrafili. Nie chce się wierzyć, że to tak na serio.
Ja od dość dawna mam takie wrażenie, że jednym z największych problemów naszego sportu są właśnie związki sportowe. I pewnie nie tylko w kolarskim można byłoby nagrać takie jaja jak na posiedzeniu PZKol. Oczywiście nie można uogólniać i wrzucać wszystkich związków do jednego wora.

Kiedyś, za pierwszych rządów PiS-u, śmieszyło mnie ówczesne ględzenie Kaczyńskiego, o rządzącym Polską wszechobecnym "Układzie". Ale teraz to myślę sobie, że miał sporo racji w mniejszej skali. W wielu związkach sportowych liczy się tylko jakiś układ. I on faktycznie rządzi. Najlepszym przykładem dla mnie była korupcja w naszej ligowej kopanej. O której wszyscy wszystko wiedzieli i miała się w najlepsze. A jak młody Dziurowicz o niej opowiedział w mediach, to zdyskwalifikowano jego.

Związki to małe, często hermetyczne środowiska, o niemal feudalnej strukturze, gdzie nie opłaca się podskoczyć.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 28 gru 2017, 14:01

Ostatnio czytałem wywiad z Bańką i właśnie poprawienia zarządzania w związkach to główny cel bar najbliższy rok.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 sty 2018, 10:10

Alicja 200 nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa https://www.facebook.com/alicjatchorz/p ... 1528312834

Lepiej jednak tak, niż tylko narzekać. Zakłada portal Nasi Mistrzowie, mający wspierać polskich zawodników, poprzez zwiększenie ich rozpoznawalności. Wszystko dlatego, że znów dostała 200 złotych...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 sty 2018, 16:04

Dofinansowanie związków przez MSiT na 2018 rok

https://bip.msit.gov.pl/download/2/8370 ... 2018BP.pdf

Dla porównania zeszły rok https://bip.msit.gov.pl/download/2/7207 ... 2017BP.pdf

Tracą po milionie niemal wszyscy: LA, pływanie, wiosła, kajaki, kolarze, strzelectwo, żeglarze pół miliona. Zyskują jedynie zapaśnicy i ciężarowcy.

Jedyny związek bez dofinansowania - curling.

Ja nie rozumiem - ponoć budżet ministerstwa w tym roku ma być wyjątkowo wysoki, czemu więc związki dostają o tyle mniej?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 11 sty 2018, 18:33

Jest jeszcze dofinansowanie ze środków FRKF. Trzeba by to jeszcze porównać.
Poza tym część srodkow jest rozdzielana w trakcie roku na konkretne cele w zależności jakie wnioski ze związków trafią.

Lukash

Post autor: Lukash » 11 sty 2018, 18:49

Zawsze te środki były i nie tłumaczy to zmian. Poza tym co podkreślam zawsze- łatwiej defrauduje się środki na sport powszechny. Szczególnie, że w tym departamencie zostały wszystkie głowy po poprzedniej władzy.

Czekam też na sensowną kontrolę NIK w zakresie wskazania PKOL jako "polskiego związku sportowego", z pominięciem legalnie działającego organu.

Bo podział środków to dopiero wstęp do procedury konkursowej, każdy związek ma napisać wniosek konkursowy, a podział umożliwa wskazanie o jaką kwotę się ubiegać. Fikcja totalna, ale ciekawe w jaki sposób MSiT zamierza ocenić wyżej wniosek PKOL, niż PZKOl

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 11 sty 2018, 20:51

Minister Bańka zapowiada poszerzenie grupy team100 z 127 do 200 beneficjentów, w tym także znajdą się para olimpijczycy. Mam nadzieję, że objęli tym razem karate, wspinaczke, skateboard. Niebawem ogłoszenie nowej listy.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 11 sty 2018, 22:21

runfixe pisze:
11 sty 2018, 16:04
Zyskują jedynie zapaśnicy i ciężarowcy.
Zapaśnicy też tracą.
W przypadku kilku związków jestem w stanie zrozumieć mniejsze dotacje. Bo np. mniejsze osiągnięcia w zeszłym roku. U lekkoatletów nie ma MŚ, więc może i to też ma wpływ. Ale w kilku sytuacjach faktycznie nie jest to zrozumiałe.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 sty 2018, 1:23

Środki dla związków z budżetu są o blisko 17mln zł mniejsze niż w 2017. Stąd te mniejsze dotacje. W ciagu roku zostaną przekazane dodatkowe 20mln zł z FRKF na ten cel.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 31 sty 2018, 18:00

Pojawiła się aktualizacja Team100. Teraz mamy już 175 sportowców pełnosprawnych + 25 niepełnosprawnych. https://msit.gov.pl/download/1/13995/Team100lista.pdf
Dziwi mnie brak Łukasza Gutkowskiego. Najmłodszy mistrz Polski w historii, jedyny Polak w finale ME 2017, do tego awans do finału w debiucie w PŚ. Jeśli wpływ na jego brak na liście miało DNF na ME U24 (całkowity bunt konia, który nie powinien zostać dopuszczony do wjazdu na parkur po zranieniu się w nogę tuż przed startem), to ktoś, kto tak zdecydował kompletnie się nie zna. Do tego zaskakująco mało narciarzy - trzech skoczków i jeden biegacz.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 lut 2018, 19:15

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... -gkM0KeNTg

Lista team 100. Poprzedni link nie działa.

ODPOWIEDZ