Wywiady i artykuły

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
SzG

Re: Wywiady i artykuły

Post autor: SzG » 14 mar 2020, 20:25

Krolowa Sniegu pisze:
14 mar 2020, 20:24
SzG pisze:
14 mar 2020, 20:23
"Skandal w piłkarskiej federacji USA. Prezes podał się do dymisji. Kobieta przejmie rządy"
To tytuł z czołowej strony jednego z portali sportowych. Czy tylko mi wydaje się trochę niefortunny ?..
A co w nim nieprawdziwego?
Chodziło mi o brzmienie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 mar 2020, 20:34

SzG pisze:
14 mar 2020, 20:25
Chodziło mi o brzmienie.
Nie widzę nic dziwnego w brzmieniu. Dla mnie tytuł jak każdy inny.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

SzG

Post autor: SzG » 14 mar 2020, 20:36

Ok . Tak pytałem,czy po prostu nie jest też dla innych.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 14 mar 2020, 20:37

Ja odnoszę podobne wrażenie jak SzG. Dla mnie to, że kobieta przejmuje stery skandalem nie jest ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 mar 2020, 20:42

Col_Frost pisze:
14 mar 2020, 20:37
Ja odnoszę podobne wrażenie jak SzG. Dla mnie to, że kobieta przejmuje stery skandalem nie jest
Ja to odbieram jako inny ciąg przyczynowy, co też wynika z kolejności zdań.
Skandal - wybuch i przyniósł konsekwencje.
Prezes - dymisja - na skutek skandalu.
Kobieta przejmuje rządy - jest nowy prezes, dlaczego? Bo była dymisja poprzedniego. Dlaczego? Bo doszło do skandalu.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 14 mar 2020, 20:47

Myślę, że każdy inteligentny człowiek rozumie prawdziwe przesłanie tytułu. Jednakże brzmi on tak jak brzmi.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2020, 15:46

https://dziendobry.tvn.pl/a/izabela-mar ... -na-nogach - materiał, a później rozmowa z Izą Marcisz.

Dobrze, że przerobili nieco tytuł na nadzieję w biegach i następczynię. Bo na początku promowano Izę jako tą, która niedługo prześcignie Kowalczyk w liczbie sukcesów. Słabe też to, że w materiale, ani później dziennikarze ani razu nie powiedzieli słowa o AW, a jedynie o JK jako trenerce Izy. Dobrze, że Marcisz o nim wspomniała podczas rozmowy.

Iza opowiedziała o swoich treningach w drodze na szczyt. Pięknie też podsumowała wypowiedź w materiale mówiąc, że Justyna jest Justyną i Królową, a ona jest Izą i dopiero coś zrobić może. Dobrze, żeby dziennikarze szybko pojęli, że nie jest nową Kowalczyk, ale jest Izabelą Marcisz. To tak samo słabe jak nazywanie Niewiadomej "Majką w spódnicy". Kiedyś JK na to bardzo źle reagowała, bo każdy sukcesy zbiera na swoje konto.

Fajne te słowa: "Mam nadzieję, że Norwegia już drży". I oby drżała wielokrotnie.

Outsider

Post autor: Outsider » 25 mar 2020, 20:43

Wywiad z Markiem Plawgo o depresji i presji: https://sport.onet.pl/lekkoatletyka/mar ... yc/34h1lg6
Takie cytaty na zachętę:
O stresie sportowca: "W sporcie mieliśmy okresy wzmożonego stresu, ale też kompensacji. Obojętnie, czy człowiek wygrywał, czy przegrywał, to ten stres - wraz z minięciem linii mety - odchodził. Pojawiała się wówczas euforia związana ze zwycięstwem albo smutek po porażce."

O Igrzyskach w Atenach: "Wychodziłem ze stadionu po biegu półfinałowym i wpadł na mnie Marcin Jędrusiński. Powiedział do mnie: Marek, co ty k... odwaliłeś. Masz trzeci wynik półfinału. Wtedy nagle poczułem, jak spada na mnie ogromny ciężar. Zabawa zamieniła się w coś znacznie poważniejszego, bo urosłem do roli kandydata do medalu olimpijskiego. Gdyby finał odbywał się dzień po półfinale, to może wytrzymałbym to, ale musiałem sobie radzić z sytuacją, jaka spadła na mnie nagle i niespodziewanie, przez dwa dni. Zamiast powtórzyć to, co zrobiłem w półfinale, dołożyłem jeszcze do tego. Za bardzo po prostu chciałem."

ODPOWIEDZ