Reforma sportu

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Reforma sportu

Post autor: Vojthas » 15 maja 2019, 0:55

maruda pisze:
15 maja 2019, 0:02
cOx pisze:
14 maja 2019, 23:56

To jest już dwóch kandydatów
A Ty Majewskiego miałeś na myśli?
Mądry facet, ale na ministra jest po prostu za wcześnie.

Co do Tomasza Kucharskiego - ostatnio to się chyba bardziej sprawami rolnictwa zajmował niż sportem chyba?
No to trzech. Pozdrawiam spod Poznania.

maruda

Post autor: maruda » 15 maja 2019, 1:24

Vojthas pisze:
15 maja 2019, 0:55
maruda pisze:
15 maja 2019, 0:02

A Ty Majewskiego miałeś na myśli?
Mądry facet, ale na ministra jest po prostu za wcześnie.

Co do Tomasza Kucharskiego - ostatnio to się chyba bardziej sprawami rolnictwa zajmował niż sportem chyba?
No to trzech. Pozdrawiam spod Poznania.
Ziółkowski mistrzem olimpijskim był "tylko" raz :)
I na ministra się moim zdaniem kompletnie nie nadaje.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 15 maja 2019, 6:17

Ziółkowski ostatnio zasłynął, że w 3 lata wydał ćwierć miliona publicznych pieniędzy na loty będąc szeregowym posłem. Noech tak lepiej pozostanie. Niech znajdą kogoś mało znanego jak Bańka.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 15 maja 2019, 10:18

runfixe pisze:
14 maja 2019, 23:07
Ktoś kiedyś pisał o anglosaskiej dominacji w sporcie, a zwłaszcza w WADA, czyli w końcu mamy do czynienia ze zmianą.
Nie wydaje mi się, żeby jakiś polski polityk chciał wystąpić przeciwko anglosaskiej dominacji gdziekolwiek. Raczej spodziewałbym się wprowadzenia w życie maksymy: "bardziej papieski niż sam papież".

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 15 maja 2019, 15:42

Ukassiu pisze:
15 maja 2019, 6:17
Ziółkowski ostatnio zasłynął, że w 3 lata wydał ćwierć miliona publicznych pieniędzy na loty będąc szeregowym posłem. Noech tak lepiej pozostanie. Niech znajdą kogoś mało znanego jak Bańka.
To z czego słyną posłowie wybierają media. Natomiast to, co faktycznie robią, można oglądać na stronie Sejmu - np. posiedzenia komisji i podkomisji. Ziółkowski był chyba najbardziej aktywnym posłem podczas prac nad ustawą antydopingową (był też wiceprzewodniczącym podkomisji). Regularnie zabiera głos w sprawach podnoszonych przez Komisję ds. Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.
Przekaz medialny pokazuje najczęściej tylko salę plenarną, często świecącą pustkami. A w tym czasie posłowie obradują w poszczególnych komisjach, tylko tego łaskawe media już nie raczą pokazać (z nielicznymi wyjątkami, ale to wtedy kiedy wyczują aferę z Piotrowiczem czy Pawłowicz w roli głównej, bo to się zawsze fajnie sprzedaje). To w komisjach jest największa praca, a to, co jest na sali plenarnej, to show dla wyborców.

maruda

Post autor: maruda » 15 maja 2019, 15:58

Vojthas pisze:
15 maja 2019, 15:42
Ukassiu pisze:
15 maja 2019, 6:17
To z czego słyną posłowie wybierają media. Natomiast to, co faktycznie robią, można oglądać na stronie Sejmu - np. posiedzenia komisji i podkomisji. Ziółkowski był chyba najbardziej aktywnym posłem podczas prac nad ustawą antydopingową (był też wiceprzewodniczącym podkomisji). Regularnie zabiera głos w sprawach podnoszonych przez Komisję ds. Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.
Przekaz medialny pokazuje najczęściej tylko salę plenarną, często świecącą pustkami. A w tym czasie posłowie obradują w poszczególnych komisjach, tylko tego łaskawe media już nie raczą pokazać (z nielicznymi wyjątkami, ale to wtedy kiedy wyczują aferę z Piotrowiczem czy Pawłowicz w roli głównej, bo to się zawsze fajnie sprzedaje). To w komisjach jest największa praca, a to, co jest na sali plenarnej, to show dla wyborców.
I śledząc dokonania Ziółkowskiego masz wrażenie, że on ma kwalifikacje intelektualne na ministra?
Ja wiem, że np. wiele osób w aktualnym rządzie takowych nie ma, ale nie równajmy w dół.
Bańka jako minister sportu zbiera raczej niezłe oceny, niezależnie od sympatii politycznych. Byłoby miło, gdyby jego następca był dobry ;) (choć nie przeceniałbym roli ministra sportu w naszym systemie).

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 15 maja 2019, 17:35

maruda pisze:
15 maja 2019, 15:58
I śledząc dokonania Ziółkowskiego masz wrażenie, że on ma kwalifikacje intelektualne na ministra?
Ja wiem, że np. wiele osób w aktualnym rządzie takowych nie ma, ale nie równajmy w dół.
Bańka jako minister sportu zbiera raczej niezłe oceny, niezależnie od sympatii politycznych. Byłoby miło, gdyby jego następca był dobry ;) (choć nie przeceniałbym roli ministra sportu w naszym systemie).
Ziółkowski, Majewski, Korol, Boniek, Małysz, czy Kowalczyk to nic. Ja się obawiam ministra sportu typu Richard Henry Czarnecki.

dd100

Post autor: dd100 » 16 maja 2019, 10:56

Merlin pisze:
15 maja 2019, 17:35
maruda pisze:
15 maja 2019, 15:58
Ziółkowski, Majewski, Korol, Boniek, Małysz, czy Kowalczyk to nic. Ja się obawiam ministra sportu typu Richard Henry Czarnecki.
Merlin, bo jeszcze kiedyś Cię na piwo zaproszę ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 16 maja 2019, 17:18

wypadałoby zagłosować na Richarda jako europosła żeby przypadkiem nie musiał sięgać po inną fuchę np w sporcie
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 maja 2019, 9:20

- Chcemy, aby futbol był królem sportu. Spróbujmy zmienić całą infrastrukturę i ekosystem piłki nożnej. Zależy nam, aby polska piłka stała coraz wyżej w Europie. Chcemy, aby w końcu nasz klub grał w Lidze Mistrzów i potrafił wygrywać z najlepszymi - mówił szef rządu.
Premier Morawiecki sam zajął się "Planem dla piłki". https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190519462-Pr ... pilki.html

Jak dla mnie jest do wrzucanie pieniędzy do studni bez dna. Dziwi mnie też takie jawne wspieranie prywatnej firmy jak Ekstraklasa S.A

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 18 maja 2019, 9:56

To źle, że chcemy rozwijać najpopularniejszy sport w Polsce? Poza tym większość przyszłych mistrzów w innych sportach zaczyna od piłki.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 maja 2019, 10:07

Ukassiu pisze:
18 maja 2019, 9:56
To źle, że chcemy rozwijać najpopularniejszy sport w Polsce? Poza tym większość przyszłych mistrzów w innych sportach zaczyna od piłki.
Chodzi mi o to
Na spotkaniu omówiono także kwestię wsparcia ze strony państwa dla polskich klubów, występujących w europejskich pucharach.
To nie jest wsparcie na wychowanie młodzieży, to jest zastrzyk pieniędzy dla prywatnych firm jakimi są kluby piłkarskie, które czasami w podstawowej 11 nie mają nawet 4 Polaków (przynajmniej tak było w Legii parę lat temu). Z tego projektu dzieci i młodzież nic nie będzie miała, a milionerzy siedzący w profesjonalnej piłce zarobią jeszcze więcej.

Poza tym jak dla mnie idiotyczny pomysł hal pneumatycznych, które pewnie wytrzymają 3 lata i trzeba będzie stawiać nowe. Zamiast zrobić porządny fundusz z które postawiło by się przynajmniej jedną halę z trybubnami w każdej gminie, która wytrzyma 30 lat, gdzie można by było uprawiać i rozgrywać turnieje w piłkę, siatkę, judo, łucznictwie itp.

Tak jak chwalę Bańkę za rozważne projekty, tak tu widzę zwykłą prowizorkę pod publiczkę.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 18 maja 2019, 10:18

Hale w kazdej gminie to sztandardowy projekt MSiT, który daje 85% dofinansowania dla gmin, które nie posiadają pełnowymiarowej hali.

Z hali pneumatycznych będą korzystać dzieci trenujące piłkę. Msit nie dotuje stadionów pilkarskich tylko bazy treningowe dla dzieci, a dotacje dla związku daje tylko na szkolenie dzieci, z puli dka seniorów PZPN jako jedyny związek nie dostaje nic.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 maja 2019, 12:08

runfixe pisze:
18 maja 2019, 10:07

Chodzi mi o to
Na spotkaniu omówiono także kwestię wsparcia ze strony państwa dla polskich klubów, występujących w europejskich pucharach.
To nie jest wsparcie na wychowanie młodzieży, to jest zastrzyk pieniędzy dla prywatnych firm jakimi są kluby piłkarskie, które czasami w podstawowej 11 nie mają nawet 4 Polaków (przynajmniej tak było w Legii parę lat temu). Z tego projektu dzieci i młodzież nic nie będzie miała, a milionerzy siedzący w profesjonalnej piłce zarobią jeszcze więcej.
Po pierwsze, to w zalinkowanym fragmencie chyba nie ma nic na temat na czym miałaby taka pomoc polegać. Na stronie Ekstraklapy jest więcej tylko tyle, że miałaby to być jakaś "premia za sukces". Osobiście nie widzę nic niestosownego w wspieraniu prywatnego biznesu piłkarskiego. Byle kryteria były obiektywne, a nie ukierunkowane tylko na 2-3 zawsze te same kluby. Zwłaszcza, że to tylko element większej całości, która jednak jest sensowna. Nasza piłka potrzebuje sensownych programów, bo sama, bez wsparcia z góry chyba "się nie oczyści" ze sposobu myślenia niektórych działaczy (tak jak bez interwencji z zewnątrz nie mogła sobie poradzić z Fryzjerem i spółką).

A po drugie, to pomoc publiczna dla klubów na świecie to chyba nic nadzwyczajnego. Nie chce mi się szukać teraz szczegółów, ale o ile dobrze pamiętam to jakiś czas temu (kilkanaście lat?) Real zrobił z miastem Madryt taki interes: miasto przejmuje stadion i okoliczne grunty (ponoć miały tam stanąć jakieś wypasione budynki), a w zamian za to klub miał dostać grunty na peryferiach i miasto przejmowało jego długi (kilkaset milionów euro jeśli dobrze pamiętam). Interes przeprowadzono, z tym że niemal natychmiast miasto pozwoliło Realowi użytkować dalej stadion. A miliony długów znikły.
Oczywiście Real a nasze kluby to wręcz inny sport. Ale i o inne pieniądze niewątpliwie u nas chodzi.
A poza tym to z tym zarabianiem milionów na naszej piłce to chyba nie jest tak różowo. Gdyby było inaczej to większość klubów z ekstraklapy byłaby w rękach bogaczy. A wśród właścicieli klubów to chyba tylko Filipiak (właściciel Cracovii) jest na liście 100 najbogatszych Polaków. Ale to już raczej do wątku piłka się nadaje dlaczego tak jest.

ODPOWIEDZ