Piłka nożna

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
SzG

Re: Piłka nożna

Post autor: SzG » 11 paź 2017, 22:03

mrpotato pisze:
11 paź 2017, 21:59
Pawło pisze:
09 paź 2017, 10:01
tak sobie graliśmy...ale witaj mundialu! :)
tak jest,trzeba sie cieszyc, kwalifikacje nie były takie proste, wiele ciekawych drużyn poza mundialem...
wiec teraz trzymac kciuki za zdrowie bo głebia składu to nie jest nasza mocna strona

no i pozostaje czekac co tam zalosujemy w grupie i stosownie do tego bedziemy dozowac nadzieje ;)

skoro popularnosc w wątku zdobyły dygresje to ja mam taką w formie obawy o naszych kibiców którzy pojada do Rosji i oby nie padli ofiarą "rewanzu" za zachowanie naszej hołoty podczas Euro 2012
Nie strasz ,bo właśnie staram się wylosować bilety na mundial. :lol:

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 paź 2017, 22:09

SzG pisze:
11 paź 2017, 22:03
mrpotato pisze:
11 paź 2017, 21:59
Pawło pisze:
09 paź 2017, 10:01
tak sobie graliśmy...ale witaj mundialu! :)
tak jest,trzeba sie cieszyc, kwalifikacje nie były takie proste, wiele ciekawych drużyn poza mundialem...
wiec teraz trzymac kciuki za zdrowie bo głebia składu to nie jest nasza mocna strona

no i pozostaje czekac co tam zalosujemy w grupie i stosownie do tego bedziemy dozowac nadzieje ;)

skoro popularnosc w wątku zdobyły dygresje to ja mam taką w formie obawy o naszych kibiców którzy pojada do Rosji i oby nie padli ofiarą "rewanzu" za zachowanie naszej hołoty podczas Euro 2012
Nie strasz ,bo właśnie staram się wylosować bilety na mundial. :lol:
żełaju uspiecha ;)
mam nadzieje ze nie sa pamietliwi ale podczas internetowej wymiany pogladów w 2012 odgrażali sie,jakos tozapamietałem,nie wiem czy potrzebnie

dd100

Post autor: dd100 » 11 paź 2017, 22:25

Jakby rosyjscy kibice święci byli :D (i nie piszę tu o EURO u nas).

Merlin

Post autor: Merlin » 12 paź 2017, 14:46

Kuburgha pisze:
11 paź 2017, 19:50
Bojkot igrzysk w Moskwie związany był z agresją radziecką na Afganistan. Jak igrzyska mogą odbywać się w kraju, który jest agresorem i prowadzi aktualnie brutalną wojnę?

No i naprawdę "wolny świat" z przekąsem (tak to odbieram) musisz pisać w cudzysłowie?
Pod koniec 2001 r. Afganistan ponownie stał się celem agresji. Dziwnym zrządzeniem losu, także tym razem dokonało jej państwo, które za kilka miesięcy zorganizowało igrzyska. Zadałeś pytanie: "Jak igrzyska mogą odbywać się w kraju, który jest agresorem i prowadzi aktualnie brutalną wojnę?" A, ja zapytam: czy słyszałeś coś o próbach bojkotu Igrzysk w Salt Lake City? I proszę Cię, nie odpowiadaj mi, że Amerykanie bombardują Afganistan słusznie, a Rosjanie robili to niesłusznie. Nie udowadniaj, że dla Afgańczyka, Libijczyka, Irakijczyka i kogo tam jeszcze, to wielka różnica od czyjej bomby zginie. Ja to czytam codziennie w "wolnej prasie", "wolnym internecie", oglądam w jeszcze bardziej "wolnej telewizji". Zostawmy już ten męczący temat. Zamiast tego chcę polecić Tobie i innym znakomitą książkę brytyjskiego dziennikarza Davida Millera "Historia igrzysk olimpijskich i MKOL" (może znasz ?) Można z niej naprawdę sporo się dowiedzieć o problemach ruchu olimpijskiego (także o bojkotach) i ludziach nim kierujących.

No i naprawdę WOLNY ŚWIAT z uwielbieniem (tak to odbieram) musisz pisać wielkimi literami?
Jeśli sięgniesz do poleconej przeze mnie książki, to może zauważysz, że jej autor także używa pojęcia "wolny świat" i, o zgrozo, także umieszcza je w cudzysłowie. Albo więc Miller (tak jak w opinii niektórych ja) jest agentem Putina, albo po prostu, to zasady pisowni są przeciwko Twoim ideałom. :)

Merlin

Post autor: Merlin » 12 paź 2017, 14:50

A, co do Argentyńczyków, o których była tu mowa, to ja jakoś nigdy im nie kibicowałem i nie żałowałbym, gdyby odpadli.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 12 paź 2017, 16:15

Merlin pisze:
12 paź 2017, 14:46
Zamiast tego chcę polecić Tobie i innym znakomitą książkę brytyjskiego dziennikarza Davida Millera "Historia igrzysk olimpijskich i MKOL" (może znasz ?) Można z niej naprawdę sporo się dowiedzieć o problemach ruchu olimpijskiego (także o bojkotach) i ludziach nim kierujących.
Ja znam, nawet mam na półce. Faktycznie bardzo fajna pozycja, zwłaszcza jeśli ktoś chciałby bliżej poznać historię ruchu olimpijskiego, pisana fajnym językiem i pomimo dużego rozmiaru (mniej więcej encyklopedii) szybko się ją czyta. Gorzej wypadają opisy samych igrzysk (zbyt wybiórczo jak dla mnie, ale trudno też oczekiwać, by miał opisywać każdą jedną konkurencję). Jedyne co mi się nie podoba to zupełnie bezkrytyczna ocena ruchu olimpijskiego (choć już nie osób z nim związanych), z czym nie w każdym miejscu bym się zgodził. Ale to już jedynie moja subiektywna opinia.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 12 paź 2017, 17:35

Merlinie, odnoszę wrażenie, że polemizujesz z kimś/czymś innym niż ja i moje poglądy. W ten zresztą zręczny sposób przenosisz dyskusję na inne pole, pomijając konieczność polemiki z tym co naprawdę napisałem. Jeśli zamierzone działanie, to sprytnie. Napisanie, że pewnie jednak był to przypadek, byłoby złośliwością z mojej strony. ;)
Wskaż mi jakieś miejsce gdzie napisałem, że polityka USA i zachodu jest szlachetna i pełna ideałów? Nigdzie, bo tak nie uważam. Albo gdzie nazwałem Cię agentem Putina?
Natomiast kompletnie pominąłeś to co w moim poście było istotne. Czyli odniesienie się do Twoich naciąganych sądów o równorzędności bojkotów w 1980 i 1984, argumentację że ruskim postawiły się w 1984 Chiny i Jugosławia oraz rzekomo demokratyczne podejmowanie decyzji o bojkocie u nas, z głosowaniem sportowców (wycofałeś się później z tego). O tym był post, a Ty odniosłeś się do czegoś kompletnie innego. Zręczność erystyczna ma przykryć gafę/gafy które strzeliłeś wcześniej?
Merlin pisze:
No i naprawdę WOLNY ŚWIAT z uwielbieniem (tak to odbieram) musisz pisać wielkimi literami?
Jeśli sięgniesz do poleconej przeze mnie książki, to może zauważysz, że jej autor także używa pojęcia "wolny świat" i, o zgrozo, także umieszcza je w cudzysłowie. Albo więc Miller (tak jak w opinii niektórych ja) jest agentem Putina, albo po prostu, to zasady pisowni są przeciwko Twoim ideałom. :)
WOLNY ŚWIAT napisany w ten sposób, dla PODKREŚLENIA o jaki bojkot mi chodzi. Nie pod przymusem radzieckim jak demoludy w 1984 i dyktatury koreańska czy kubańska w 1988. A suwerenne decyzje wolnych i możliwie demokratycznych państw. Jasne teraz? Tylko tyle. Mój stosunek do wielu negatywnych zjawisk świata zachodniego, czyli tego wolnego świata wyrażałem nie raz na tym forum, lecz nie znaczy to, że uważam za uzasadnione zrównywanie go z ewidentnymi patologiami jak komunistyczny ZSRR. Ale skoro już ciągniesz ten wątek i bronisz tego swojego przekąsu. To jako zwykły szary człowiek wolałbyś mieszkać w ZSRR za Breżniewa czy w tym samym czasie w USA? Nie odpowiadaj, pytanie retoryczne. Oczywiście jakżesz przewidywalne.
I jeśli chciałbyś koniecznie ciągnąć tę dyskusję, to odnieś się do istoty mojej wypowiedzi, a nie do jej powyrywanych fragmentów, które pozwolą znów przenieść dyskusję w inne miejsce.

A wracając jeszcze do sympatii i antypatii piłkarskich, to od 1988 roku mam duży sentyment do Holandii i trochę mi jej zabraknie w Rosji. Chociaż faktycznie patrząc na to co odwala ta reprezentacja po mundialu w Brazylii to w pełni sobie zasłużyli.

dd100

Post autor: dd100 » 12 paź 2017, 17:49

Merlin pisze:
Kuburgha pisze:
11 paź 2017, 19:50
Bojkot igrzysk w Moskwie związany był z agresją radziecką na Afganistan. Jak igrzyska mogą odbywać się w kraju, który jest agresorem i prowadzi aktualnie brutalną wojnę?

No i naprawdę "wolny świat" z przekąsem (tak to odbieram) musisz pisać w cudzysłowie?
Pod koniec 2001 r. Afganistan ponownie stał się celem agresji. Dziwnym zrządzeniem losu, także tym razem dokonało jej państwo, które za kilka miesięcy zorganizowało igrzyska. Zadałeś pytanie: "Jak igrzyska mogą odbywać się w kraju, który jest agresorem i prowadzi aktualnie brutalną wojnę?" A, ja zapytam: czy słyszałeś coś o próbach bojkotu Igrzysk w Salt Lake City? I proszę Cię, nie odpowiadaj mi, że Amerykanie bombardują Afganistan słusznie, a Rosjanie robili to niesłusznie. Nie udowadniaj, że dla Afgańczyka, Libijczyka, Irakijczyka i kogo tam jeszcze, to wielka różnica od czyjej bomby zginie.
I kolejne manipulacje, ehhh... Nie USA, ale NATO. To raz, a dwa od grudniu 2001 roku na mocy rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ powołano ISAF. które przejęło dalsze działania zbrojne, więc niby kto i dlaczego miał bojkotować igrzyska.

Merlin

Post autor: Merlin » 12 paź 2017, 19:01

dd100 pisze:
12 paź 2017, 17:49
I kolejne manipulacje, ehhh... Nie USA, ale NATO. To raz, a dwa od grudniu 2001 roku na mocy rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ powołano ISAF. które przejęło dalsze działania zbrojne, więc niby kto i dlaczego miał bojkotować igrzyska.
Chłopie, nie gorączkuj się tak, bo jeszcze Ci się coś stanie i będę Cię miał na sumieniu. Już Cię wcześniej przeprosiłem, niech będzie remis. ;)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 12 paź 2017, 23:18

Merlin pisze:
12 paź 2017, 19:01
Już Cię wcześniej przeprosiłem, niech będzie remis. ;)
Rozumiem, że to do dd100. Natomiast gdybyś chciał proponować remis mi, to w tym wypadku interesuje mnie tylko i wyłącznie Twoja kapitulacja. Może być na honorowych warunkach: wedle starego zwyczaju możesz opuścić przegraną pozycję z zachowaniem broni i sztandarami :) Może być w milczeniu. Pozdrawiam. Do następnej forumowej dyskusji.

A wracając znów do piłki, to fajnie, że do baraży z naszej grupy wyszli Duńczycy. Młodzieżówka gra z nimi właśnie w tym terminie, więc może kogoś z młodych Duńczyków zabraknie? Z drugiej strony chyba Ukassiu prorokował możliwość powołania Kownackiego na mecze z Urugwajem i Meksykiem. Dla dobra młodzieżówki oby nie, ale patrząc jak Kownacki w tej młodzieżówce gra, to wypada stwierdzić, że pierwszej kadrze może się w Rosji przydać, bo sporo się rozwinął przez ostatnie miesiące. Przetestowanie go przez Nawałkę wydaje się oczywistością. Tylko kiedy?

dd100

Post autor: dd100 » 13 paź 2017, 6:33

.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, 6:38 przez dd100, łącznie zmieniany 1 raz.

dd100

Post autor: dd100 » 13 paź 2017, 6:36

Merlin pisze:
12 paź 2017, 19:01
dd100 pisze:
12 paź 2017, 17:49
Chłopie, nie gorączkuj się tak, bo jeszcze Ci się coś stanie i będę Cię miał na sumieniu. Już Cię wcześniej przeprosiłem, niech będzie remis. ;)
W którym to niby miejscu w tym poście się zagorączkowałem?
Sorry, ale piszesz bzdury (i to nagminnie) i oczekujesz, że inni łykną Twoje bajki. Naprawdę trzeba mieć tupet. I skończ te swoje erytystyczne sztuczki, bo mało kto się na to nabiera.

Merlin

Post autor: Merlin » 13 paź 2017, 8:59

dd100 pisze:
13 paź 2017, 6:36
I skończ te swoje erytystyczne sztuczki, bo mało kto się na to nabiera.
No masz, Schopenhauer na forum i to jeszcze z błędem. Chodziło Ci zapewne o sztuczki erystyczne. W sieci jest sporo stron o tym piszących, a chyba tylko jedna zawiera taki błąd. Miałeś pecha, że trafiłeś właśnie na nią. Ale nie martw się, każdemu zdarza się strzelić byka.

dd100

Post autor: dd100 » 13 paź 2017, 17:13

Tak zrobiłem błąd. Nauczka na przyszłość, aby wracając z imprezy firmowej nie pisać postów :P
I naprawdę jesteś coraz żałośniejszy. Widzę, iż pozostało już Ci tylko argumentum ad personam. Nie lepiej przyznać się, że się pisało bzdury? Ale czego ja oczekuję od Ciebie. Żenada.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 paź 2017, 17:49

! Wiadomość z: runfixe
STOP
Zachęcam Was do kontynuowania tej dyskusji na privie. Wszystkie kolejne posty niezwiązane z piłką nożną będę od tego momentu kasował.

ODPOWIEDZ